foto

Fascynują, podbudzają wyobraźnię… Snajperzy i samotnicy, czyli napastnicy i bramkarze. Jacy są ci najsłynniejsi? Tego młodzi czytelnicy dowiedzą się z dwóch książek „Bramkarze” i „Napastnicy”, które ukazały się nakładem EGMONTU w serii ZOSTAŃ MISTRZEM.

Niejeden młody człowiek chce strzelać gole jak Ronaldo, Drogba, Griezmann, Suárez czy Lewandowski. Inny marzy, by obronić bramkę tak jak Buffon, Casillas, Neuer, Čech, Fabiański. To mistrzowie piłki nożnej, zachwycają swoją grą, postawą, a przede wszystkim determinacją i hartem ducha.

Jakie cechy charakteru sprawiły, że stali się niezwyciężeni? Jak osiągnęli doskonałość? Ich historie są jak pasjonujące mecze.
Autorzy – Joanna Jagiełlo i Jarosław Kaczmarek zdradzają tajniki ich rzemiosła, dzięki którym ci najwięksi odnieśli spektakularne sukcesy.
Te książki wciągają do gry!

„Bramkarze” i „Napastnicy” to nie tylko fascynujące biografie, ale także poradnik dla fanów piłki nożnej.
W książkach znajdą:
• infografiki ilustrujące akcje pod bramkami w czasie najsłynniejszych meczów
• rady, jak zostać skutecznym bramkarzem i napastnikiem, a w przyszłości mistrzem
• uwagi trenera bramkarzy oraz wybitnego napastnika reprezentacji Polski, który wylicza mocne i słabe strony bohaterów książki
• mnóstwo kolorowych zdjęć, dzięki którym czytelnik zobacz, jak na przestrzeni lat zmienił się świat piłki nożnej.

Od dobrej literatury dla dzieci oczekuje się, aby uczyła i bawiła, ale też by zachęcała do czytania. Seria o tematyce piłkarskiej spełnia te wszystkie wymogi.

O autorach słów kilka….

JOANNA JAGIEŁŁO jest autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w których wymyśla niezwykłe fabuły i kreuje bohaterów. Tym razem, opisując biografie prawdziwych ludzi, wielkich sportowców, udowodniła, że często to życie pisze najbardziej porywające historie – bo takie są właśnie te opowieści o spełnianiu największych marzeń.

Jarosław Kaczmarek razem z przyjaciółmi z „Grupy Studnia O.” podróżuje po świecie, opowiadając dzieciom i rodzicom baśnie i legendy, historie wymyślone i z życia wzięte. Piłka nożna jest dla niego źródłem porywających opowieści, w których piłkarze, jak bohaterowie mitów, wykorzystują swoje niezwykłe moce i umiejętności w walce o zwycięstwo.

pozostałe aktualności