foto

Widzowie TVP ABC jako pierwsi w Polsce mogli obejrzeć animowane przygody Pompika – sympatycznego małego żubra i jego rodziny. Są też książeczki, które rodzice mogą kupić swym pociechom. To kontynuacja historyjek opowiedzianych w filmie.
W październiku 2017 do księgarni trafiły pierwsze trzy publikacje z nowej serii „Żubr Pompik. Wyprawy”. Książki ukazały się nakładem wydawnictwa MEDIA RODZINA.

„Żubr Pompik. Wyprawy” to nowa edukacyjna seria dla dzieci w wieku 3+, w której sympatyczna żubrza rodzina wyrusza na wędrówkę po polskich parków narodowych.

Pierwszym przystankiem na trasie jest Narwiański Park Narodowy. Polinkę nudzi spacer brzegiem krętej rozgałęzionej rzeki, jednak Pompik czuje, że gęste szuwary kryją w sobie prawdziwe tajemnice...Jakie? To przeczytacie w 1. części pt. „Tajemnica rzeki”.W części drugiej pt. „Bagienny łoś” dzieci przeniosą się do Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Pompik i Polinka spotykają na bagnie bardzo przygnębionego łosia. Razem spróbują wszystkich możliwych sposobów, żeby rozchmurzyć nieboraka.W trzecim z kolei zeszycie WYPRAW pt. „Plan bobra” rodzina żubrów odwiedzi Wigierski Park Narodowy, gdzie spotka pracowitego bobra. Budowa tamy wymaga od niego wiele wysiłku – Pompik i Polinka zaoferują mu swoją pomoc.

Autorem serii jest TOMASZ SAMOJLIK, doktor nauk przyrodniczych na co dzień badający historię przyrody Puszczy Białowieskiej.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...