foto

Już w sobotę, 14 października 2017, w stołecznym Teatrze LALKA premiera dzieła Janusza Korczaka „Król Maciuś I” w reżyserii Darii Kopiec, z muzyką Adama Świtały.

Jak to się dzieje, że dziecko bywa dojrzalsze i bardziej przenikliwe niż niejeden dorosły? Jak to możliwe, że dorosły okazuje się często bezradny wobec spraw, którym powinien stawić czoła?

Baśń o małym chłopcu, który nie miał czasu na zabawę, bo przyszło mu rządzić krajem, Janusz Korczak kieruje tyleż do dzieci, co do dorosłych. I traktuje ich z jednakową powagą.
Stawia pytania o sprawiedliwość, szczerość i tolerancję wobec drugiego człowieka. Te pytania, przypomniane po latach na scenie, brzmią niezwykle współcześnie.

Spektakl trwa 70 minut i jest dedykowany widzom od 7 roku życia.

„Kiedy cały świat wydaje się być ułożony w perfekcyjny labirynt nakazów i zakazów, każdemu zaczyna brakować przestrzeni. Świat, w którym nie ma różnic pomiędzy dorosłym a dzieckiem, staje się ponury i bezbarwny. Świat, w którym nie ma czasu na zabawę jest nie do zniesienia. A właśnie w takim świecie przyszło żyć Maciusiowi, jednemu z najmłodszych królów w historii całego świata. Bez rodziców i przyjaciół każdy dzień wygląda tak samo. Nawet królowi trudno znosić samotność. Maciuś zaczyna obserwować otaczający go świat i wyciągać wnioski. Potrzebne są reformy! Świat zostaje wywrócony do góry nogami” – Daria Kopiec, reżyserka spektaklu

pozostałe aktualności