foto

Żeby mieć lekkie pióro, trzeba ćwiczyć pisanie. Ale nie tylko. Trzeba też ćwiczyć myślenie, wyobrażanie sobie i fantazjowanie. Każde dziecko może wytresować swoje pióro, ołówek albo cienkopis. Znakomicie pomoże mu w tym książka „Tresura pióra”, która już wkrótce ukaże się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.

Po ćwiczeniach zawartych w publikacji „Tresura pióra” pióro naprawdę zrobi się lżejsze. Przestanie stawiać opór, zacznie zapisywać dokładnie to, co chcemy. Już nie zawiśnie na długie minuty nad kartką, tylko płynnie i szybko zapełni ją literami, słowami i zdaniami. To będzie znak, że tresura przynosi efekty.

Uczniowie, którzy chcą zacząć – lub już zaczęli – przygodę z pisaniem, znajdą w książce przystępnie podane porady warsztatowe.
Mierząc się z kolejnymi wyzwaniami zrozumieją podstawowe zasady tworzenia tekstów literackich, nauczą się dobierać formy odpowiednie do rodzaju wypowiedzi, rozszerzą zasób słownictwa i zdobędą świadomość języka jako zaskakującego i wielofunkcyjnego narzędzia. A przede wszystkim – będą się dobrze bawić!

Książka „Tresura pióra” zawiera 30 niecodziennych zadań, które zachęcają do fantazjowania i twórczego posługiwania się językiem. Poszczególne polecenia zostały skonstruowane w oparciu o przepełnione humorem opowiadania, fragmenty powieści i wierszy Rafała Witka, współautora tej znakomitej i przydatnej publikacji .

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...