foto

Dla większości z nas – dorosłych, a także dla młodzieży wideo to zwykle krótkie, zarejestrowane telefonem filmy albo superprodukcje z ogromną ilością efektów specjalnych. A może warto, by dzieci spróbowały stworzyć własny, profesjonalny film? Wydawnictwo Naukowe PWN wydało książkę, która Ułatwi takie próby i sprawi, że zakończą się sukcesem.

„Tworzenie i obróbka filmów dla dzieci” to pierwszy krok do świata wideo. Dziecko pozna Adobe After Effects CC 2017 i dowie się, jak korzystać z warstw, czym są maski, do czego służą klatki kluczowe. Nauczy się montować film z kilku innych, dodawać ścieżkę dźwiękową. Zobaczy także, jak proste jest wykonywanie animacji oraz ich łączenie z filmem, a dodawanie takich efektów jak ogień to nie tylko domena wielkich wytwórni filmowych, ale coś, z czym bez problemu poradzi sobie młody twórca.
Czołówka i napisy końcowe, interesujące intro? Już niedługo nie będzie to dla dzieci żadnym problemem!

Jeśli mały filmowiec chce zaprojektować reklamę, pokazać znajomym film z wakacji, zaskoczyć dziadków efektem specjalnym, Adobe After Effects na pewno to umożliwi. Wystarczy tylko trochę cierpliwości.

W publikacji przedstawiono konkretne przykłady, a każdy etap pracy został dokładnie opisany i zilustrowany, co pozwala na porównanie własnego dzieła z omawianym ćwiczeniem. Książka przekonuje, że jedynym ograniczeniem w filmowych eksperymentach jest dziecięca wyobraźnia. Czasem wystarczy tylko kilka narzędzi, aby powstał niezwykły projekt.

Ta książka może być doskonałym upominkiem dla dzieci interesujących się kinem. Dzięki niej rozpoczną swoją przygodę i na pewno stworzą imponujący film!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...