foto

„Senna sowa śnieżna” to już 11. tom znanej i lubianej serii „Zosia i jej zoo”. Książka, która ukazała się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA, właśnie trafiła na księgarskie półki.

„Zosia i jej ZOO. Senna sowa śnieżna” to opowieść o kolejnym nowym mieszkańcu najniezwyklejszego ZOO.

Zosia, jej mama i dziadek Horacy z niecierpliwością wyczekują świąt.
W przedświąteczny, mroźny poranek wybierają się na spacer do lasu. W tracie wycieczki znajdują ptasie gniazdo, które spadło z drzewa, a w nim… jajo. Dziadek rozpoznaje, że to jajo sowy śnieżnej! Spacerowicze zabierają je do azylu, do ciepłej ptaszarni i umieszczają w inkubatorze. Po kilku dniach wykluwa się z niego śliczna sówka. Pisklak dostaje imię Dzióbek! Maluch szybko zaprzyjaźnia się z pozostałymi ptakami mieszkającymi w ptaszarni, a Zosia pomaga mu w nauce latania.
Dziadek chce zorganizować w sylwestra specjalny pokaz, na którym ma zamiar opowiedzieć przedstawić najbardziej wzruszające historie zwierząt mieszkających w ZOO. Zosia bardzo chce przybliżyć odwiedzającym niezwykłą historię małego pisklaka Dzióbka, marzy też o tym, by do tego czasu nauczył się latać. Nie jest to jednak łatwe zadanie. A dlaczego? Bo urocza sówka jest bardzo zmęczona. Jak to sowa, powinna spać w ciągu dnia, ale nie chce niczego przegapić i woli się bawić i nawiązywać nowe przyjaźnie. W nocy też nie śpi, bo… woli się bawić z nocnymi ptakami.
Zosia przekonuje Dzióbka, by odpoczął, troszkę pospał. Opowiada o różnych porach snu innych zwierząt, aby pokazać, jak ważny jest odpoczynek.
Aby Dzióbek mógł uczestniczyć w pokazie, Zosia postanawia zorganizować go w nocy – będzie to wyjątkowy sylwestrowy pokaz.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...