foto

Seria „Magiczni Przyjaciele” to książki dla dzieci, w których nie brakuje magicznych postaci, pięknej historii i wspaniałych bohaterów. Dotychczas w tej serii ukazały się dwa tytuły „Burzowy smok” i „Podniebny jednorożec”.

Teraz czas na trzecią fantastyczną opowieść pt.: „Mały Feniks”.
Natalia mieszka w deszczowym lesie w południowej części Królestwa Aramii. Pewnego dnia, całkowicie nieoczekiwanie, spotyka dziewczynkę o imieniu Ula. Ula opowiada Natalii o mocy magicznych Kamieni Mowy i ostrzega przed złymi ludźmi, którzy chcą skrzywdzić stado magicznych feniksów. Od tej chwili Natalia próbuje znaleźć magiczne stworzenia, aby je ostrzec. Wkrótce, podczas spaceru po lesie, dziewczyna napotyka malutkiego feniksa i postanawia mu pomóc odnaleźć rodzinę. Natalia powierza swoją tajemnicę przyjacielowi Łukaszowi i od tej chwili starają się działać wspólnie.
W tym samym czasie do wioski przyjeżdża wojsko. Żołnierze mają wtrącić do więzienia wszystkie feniksy! Natalia i Łukasz wracając do swoich domów, wpadają na nich. Ci wypytują wszystkich mieszkańców o krainę feniksów i Jaskinię Cudów, a także ukryty w niej skarb. Wojsko postanawia wybrać się na wyprawę poszukiwawczą w głąb lasu, a Natalia i Łukasz po cichu podążają za nimi. W pewnym momencie spotykają małego feniksa Frunka, który pomaga im przedrzeć się do krainy feniksów i ostrzec pozostałe stworzonka.
W krainie feniksów dzieci odkrywają Jaskinię Cudów. Niestety żołnierzom również udaje się tam przedrzeć. Czy Natalia ocali dom swojego nowego przyjaciela przed zniszczeniem?

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...