foto

„Ruda przyjaciółka” to tytuł najnowszej części serii PRZYJACIELE ZWIERZĄT, którą upodobało sobie wielu młodych miłośników zwierząt. Książka ukazała się nakładem ZIELONEJ SOWY.

„Ruda przyjaciółka” to już szósty tom serii „Przyjaciele zwierząt” – znanych i lubianych książek stworzonych z myślą o dzieciach, które kochają zwierzęta. Wspólnie z Amelką i Wojtkiem – bohaterami cyklu, czytelnicy przeżywają niezapomniane przygody, a przy okazji poznają polską przyrodę i zwyczaje dzikich zwierząt żyjących w naszym kraju.
Na końcu każdej opowieści znajduje się krótkie kompendium wiedzy o opisanym w danym tomie gatunku.

A o czym opowiada „Ruda przyjaciółka“?
Amelka zaprzyjaźnia się w szkole z Zosią. Pewnego dnia całą klasą jadą na szkolną wycieczkę do lasu. Niestety, nie wszystkie dzieci zachowują się tam właściwie – niektóre zostawiają śmieci. To bardzo nie podoba się Amelce, ale jeden z kolegów zaczyna się z niej naśmiewać.
Tymczasem Pan Adam i Wojtek znajdują wiewióreczkę, która wypadała z dziupli. Mała ma złamaną łapkę i potrzebuje troskliwej opieki. Wiewiórka trafia do domu Zosi. Amelka i Zosia robią wszystko, by jak najlepiej zaopiekować się małą pacjentką. Zwierzątko wraca do zdrowia. Uwielbia się wspinać i skakać.
Pewnego dnia wymyka się przez niedomknięte okno. Po długich poszukiwaniach dzieci znajdują Rudą, jednak jest ona przerażona i bardzo osłabiona. Wiewiórka długo wraca do siebie – czuje się zagubiona i bardzo się boi. Niestety, nie jest w stanie wrócić do lasu – jej złamana łapka nie zagoiła się jak należy i zwierzątko nie poradzi sobie samo na wolności. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydaje zgodę na to, by zwierzę zostało w domu, wśród ludzi.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...