foto

Efektem wyjątkowej współpracy podróżnika, polarnika, zdobywcy biegunów – Marka Kamińskiego i pisarki, scenarzystki, autorki kryminałów – Katarzyny Stachowicz-Gacek jest niezwykła książka – „Marek i czaszka jaguara” – wciągająca, pełna przygód, zabierająca młodych czytelników w egzotyczną podróż do Meksyku. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa ZNAK Emotikon.

O czym jest powieść „Marek i czaszka jaguara”?
To miały być wymarzone wakacje w Meksyku – zresztą wszystko jedno gdzie, najważniejsze, że Marek w końcu miałby tatę tylko dla siebie, z daleka od okropnej młodszej siostry. Ale wszystko poszło nie tak. W efekcie chłopiec leci do Ameryki Łacińskiej tylko z małomównym wujkiem podróżnikiem, bez taty, bez komputera – bez sensu! Będą oglądać ruiny piramid, przedzierać się przez dżunglę w upale i bez końca wysłuchiwać opowieści o cywilizacji Majów. Przy okazji muszą dostarczyć tajemniczą przesyłkę starożytnemu plemieniu Lakandonów.
Planowane wakacje szybko zmieniają się w nieprzewidywalną wyprawę, tym bardziej że w ślad za bohaterami podąża dwóch podejrzanych typów. Może jednak wcale nie będzie nudno?…

„Wyprawa do Meksyku w wieku 20 lat była kluczowa dla mojej tożsamości, nauczyła mnie inaczej patrzeć, zmieniła w ogóle horyzont mojego myślenia. Kiedy więc po jakimś czasie zadzwoniła Kasia i przedstawiła mi schemat naszej historii, dosłownie popłakałem się ze wzruszenia. Wiedziałem, że to jest to, że będziemy mieli książkę, o jakiej oboje marzyliśmy” – mówi o książce „Marek i czaszka jaguara” Marek Kamiński.

O AUTORACH:

Marek Kamiński – słynny polarnik i podróżnik. Wpisany do Księgi rekordów Guinnessa za zdobycie obu biegunów Ziemi w ciągu jednego roku. Pierwszą samodzielną podróż odbył w wieku ośmiu lat (z Gdańska do Łodzi), a jako piętnastolatek popłynął sam do Maroka. Przez swoją działalność stara się trafiać szczególnie do dzieci i młodzieży – zaraża ich pasją i pomaga odkrywać, że mogą wszystko! Katarzyna Stachowicz-Gacek – pisarka, autorka kryminałów oraz scenarzystka, współautorka m.in. scenariusza do filmu „Za niebieskimi drzwiami”, który spotkał się z fantastycznym przyjęciem krytyków i stał się najchętniej oglądanym polskim filmem dla młodej widowni.

pozostałe aktualności