foto

Biegające dzieci to widok, który zawsze i wszędzie wzbudza pozytywne emocje. W nas także! Dlatego kolejny rok z rzędu TVP ABC podjęło współpracę z organizatorami zawodów CITY TRAIL Junior – największego cyklu biegów dla dzieci i młodzieży w Polsce.

CITY TRAIL Junior to zawody dla dzieci i młodzieży, które towarzyszą cyklowi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.
Są to przełajowe biegi organizowane w 10 miastach w całej Polsce: w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.
Kolejna – już siódma ogólnopolska edycja trwa od 29 września 2018. Sezon zakończy się 24 marca 2019.
W tym czasie zostanie zorganizowanych aż 60 imprez.

Uczestnicy zawodów dla dzieci i młodzieży biegają na dystansach:
300 m (kategoria do 5 lat i 6-7 lat),
600 m (8-9 lat),
1 km (10-12 lat),
2 km (13-15 lat).

Formuła zawodów jest identyczna w każdym z miast.
W jednej edycji jest sześć biegów w każdej lokalizacji. Pamiątkowe medale są wręczane po zakończeniu edycji, za udział w co najmniej czterech biegach.

15 i 16 grudnia
W trzeci weekend grudnia odbędą się 3. biegi – we Wrocławiu, Katowicach i W Szczecinie. Zachęcamy do startu młodych biegaczy z tych miast i z okolic.

Zapraszamy dzieci i młodzież w sobotę, 15 grudnia, do Lasu Osobowickiego w stolicy Dolnego Śląska.
W niedzielę, 16 grudnia start nad stawami Janina i Barbara w Katowicach, a także w Szczecinie, nad Jeziorem Szmaragdowym.

Zapisy odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje jedno z rodziców lub opiekun). Elektroniczny formularz do sobotniego biegu zostanie wyłączony we wtorek, 11 grudnia, o godz. 23.59. Natomiast w wypadku niedzielnych biegów – w środę, 12 grudnia, również minutę przed północą.
Jeśli rodzice nie zdążą z rejestracją przez Internet, zawsze można to zrobić w dniu imprezy, w biurze zawodów.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...