foto

Hura! Taki okrzyk wydadzą dzieci, gdy dowiedzą się, że właśnie pojawiły się dwie nowe części kolorowanek z serii KOLOROWA EDUKACJA. Znów będzie można malować, naklejać i dowiadywać się wielu interesujących rzeczy – tym razem o dinozaurach i pojazdach.

Wydawnictwo RM przekazuje do rąk małych odkrywców świata książeczkę „Kolorowa edukacja. Dinozaury”. Autorzy publikacji – przyrodnicy związani z Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego – Krystyna Jędrzejewska-Szmek oraz Michał Kryciński zdradzają sekrety dinozaurów!

Interesujące opowiastki zamieszczone w tej kolorowance wprowadzą dzieci w świat prehistorycznych stworzeń – dinozaurów i innych niezwykłych gadów, które miliony lat temu zamieszkiwały Ziemię.
Dzięki tej publikacji młodzi czytelnicy dowiedzą się między innymi, który dinozaur występował na ziemiach polskich, czy argentynozaur był największym zwierzęciem lądowym wszech czasów i dlaczego żyjący w morzu elasmozaur miał wyjątkowo długą szyję. Kolorowe naklejki podpowiedzą, jakie kredki przygotować, by pokolorować każdego dinozaura w barwach natury.

Druga nowość w serii to coś przede wszystkim dla chłopców – „Kolorowa edukacja. Pojazdy” .
Z zabawnych opisów pojazdów naziemnych mały odkrywca dowie się między innymi, czym można podróżować po mieście, a czym pojechać w dalszą podróż, w co jest wyposażony ambulans, co zrobić, gdy widzi się pożar, z jaką prędkością jeździ najszybszy polski pociąg i co to jest monster truck.

KOLOROWA EDUKACJA to seria książeczek-kolorowanek, za których pośrednictwem dzieci rozwijają spostrzegawczość i koncentracje, a co najważniejsze bawiąc się, zdobywają wiedzę o Polsce i świecie. Dotychczas w serii ukazały się już: „Ptaki Polski”, „Zwierzęta Polski”, „Historia Polski”, „Zwierzęta Świata”, „Kraje Świata”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...