foto

Które z dzieci nie lubi nieba, aniołów i nadzwyczajnych przygód, które zdarzają się w zwyczajne dni? Nie znamy nikogo takiego, a Państwo? Jeśli jednak zupełnie niechcący Wasze dzieci należą do grupy, która woli nudną zwyczajność, to absolutnie nie sięgajcie po książkę „Siódme niebo” wydawnictwa Św. WOJCIECH, bo wszystkich, którzy ją otworzą, przenosi ona wręcz niebiańską siłą w samo serce przygód.

„Siódme niebo. Przygód nie tylko językowych ciąg dalszy” to bogato ilustrowana książka, wprowadzająca młodych czytelników w świat językowych zawiłości, które mogą prowadzić do mniej lub bardziej zabawnych nieporozumień, czego na własnej skórze doświadcza piątka przyjaciół – bohaterów lektury.
Po chwili czytania dzieci zaczynają rozumieć, że wszystko, co spadło z nieba, jest dobre. Nawet grad, ulewy i błyskawice okazują się ważne i potrzebne. A co dopiero słońce, strzępiaste chmury i… dobrzy ludzie. Mówi się o nich, że spadają do nas prosto z nieba. Choć na ten temat mam swoją teorię… Bo uważam, że wszyscy spadliśmy z nieba, może nawet z „siódmego nieba”. A na dodatek na własne oczy widzieliśmy aniołów. Nie wierzycie? Spójrzcie w lustro i sprawdźcie, czy macie pod nosem pionową kreskę, w której idealnie mieści się wskazujący palec. Palec niechcący zasłania wam usta? A właśnie, że chcący! Jak mówi pewna legenda, jest to ślad po spotkaniu z aniołami, które na pożegnanie przyłożyły nam na usta palec, byśmy za dużo nie opowiadali o cudach, które widzieliśmy w niebie.

Co mają wspólnego z niebem przygody językowe, a ściślej mówiąc IDIOMY – czyli jak mówią niektórzy – uczniowskie pogromy?
Bardzo wiele. Po pierwsze, nie są to żadne „pogromy”, ale językowe ukłony – i to w Waszą stronę. Byście mówili piękniej i różnorodniej. Z pozoru, może i wyglądają jak ulewy i gradobicia, ale po przeczytaniu książki przekonacie się, że naprawdę wszystko, co bywa „w siódmym niebie”, jest piękne. Wystarczy mieć odrobinę „anielskiej cierpliwości” i „puścić coś w niepamięć”, by się o tym przekonać. Nie wierzycie? Spróbujcie.

Książka „Siódme niebo. Przygód nie tylko językowych ciąg dalszy” jest adresowana do dzieci w wieku szkolnym. Jej celem jest nie tylko zaznajomienie młodych czytelników z ogromną rolą idiomów w gramatyce, ale także z ich prawidłowym rozumieniem i stosowaniem na co dzień. Składa się z dziesięciu rozdziałów i jest drugą częścią książki „Anioł nie człowiek. Przygody nie tylko językowe” Wydawnictwa Świętego Wojciecha.
Autorką serii jest Inez Krawczyk, siostra zakonu Misjonarek Chrystusa Króla.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...