foto

We wrześniu 2017 nakładem EGMONT Polska ukazał się specjalnie dla młodych fanów Legii przewodnik kibica autorstwa Dariusza Tuzimka pt „Legia to jest potęga”. To pierwszy tytuł w serii książek piłkarskich dla dzieci „Kluby wszech czasów”.
Legia Warszawa to historia polskiego i światowego sportu.

Drużyna rozegrała pierwszy mecz ponad sto lat temu. Od tego czasu zasłużyła na miano najpotężniejszego klubu piłkarskiego w Polsce, mimo że jej udziałem były nie tylko zwycięstwa.
Książka „Legia to jest potęga” opowiada o narodzinach klubu, o jego dawnych gwiazdach – Brychczym, Deynie, Górskim – i o tych obecnych, o najlepszych meczach, o grze w Lidze Mistrzów, o słynnym już stadionie, starej i nowej „Żylecie”, ale przede wszystkim o legendzie klubu przy Łazienkowskiej.
W środku na czytelników czeka mnóstwo archiwalnych i współczesnych zdjęć, ciekawostki o powstaniu Legii, historia jej herbu i koszulek zawodników. Co w niej jest tak wyjątkowego, że kochają ją kolejne pokolenia kibiców? Legia to jest potęga – to nie tylko futbol, to dużo więcej!
Mówiąc o Legii, trudno nie wspomnieć o jej kibicach. Wyjątkowych, bo wiernych, lojalnych i cierpliwych. Nikt tak nie dopinguje jak oni. Specjalnie dla fanów Legii – część ze zdjęciami zawodników i miejscem na autografy piłkarzy słynnego klubu. „– Legia od lat, niezmiennie, fascynuje młodych ludzi. Żyją nią, są z niej dumni, jej wierni. To zjawisko, które wykracza daleko poza sport. Sukcesy drużyny są bardzo ważne, ale wiem, że dla kibiców z Łazienkowskiej Legia to dużo więcej niż strzelane gole i zdobywane tytuły. Pasjonuje ich legenda klubu, jego historia i wielkość. Ta książka jest próbą pokazania, co jest tak fascynującego w Legii, jest rodzajem przewodnika, który wyjaśnia skąd wzięła się legenda klubu, pokazuje największe jego postacie, historię, kibiców, piłkarzy, a nawet stadion. Mam nadzieję, że będzie to sportowy elementar” dla każdego młodego kibica.” – mówi Dariusz Tuzimek, autor przewodnika „Legia to jest potęga”.

(…) Czy trzeba się urodzić w Warszawie, żeby być prawdziwym legionistą? Trzej najwięksi bohaterowie Legii nie urodzili się w stolicy, ale warszawiacy ich pokochali i zawsze uważali za swoich. Kazimierz Górski pochodził ze Lwowa, Lucjan Brychczy – ze Śląska, a Kazimierz Deyna – ze Starogardu Gdańskiego.
Wszyscy trzej mieli Legię w sercu, a Warszawa stała się ich domem (…) Warszawa ma swój charakter, ale jest miastem, do którego zawsze zjeżdżali ludzie z różnych stron i budowali jego wielkość. Zapuścili tu korzenie, tu pracują, tu żyją, tu rodzą im się dzieci. Nieraz zrobili dla stolicy więcej niż niejeden z tych, którzy się w Warszawie urodzili. (…)

Jeżeli Państwa dziecko jest fanem piłki nożnej, a zwłaszcza Legii, a Państwo nie mogą się do tego przekonać, przeczytajcie razem tę książkę. Jeżeli Państwo są fanami piłki nożnej i chcieliby przekazać tę pasję swojemu dziecku, ta książka to wspaniały prezent.

pozostałe aktualności