foto

Mamy dobrą wiadomość dla dziesięciolatków i starszych dzieci, którym spodobała się książka pt. „Skrzyni Władcy Piorunów”, uzupełniająca lektura do klas IV-VI. W księgarniach już jest jej druga część o równie intrygującym tytule – „Tajemnica przeklętej harfy”.
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa PRÓSZYŃSKI i Ska.

To kryminał, powieść przygodowa, a zarazem nieprawdopodobna, choć prawdziwa historia Dorothy Eady, wybitnej znawczyni starożytnego Egiptu!

Detektywi na kółkach to Julia – czternastoletnia specjalistka od zagadek, Tom – jej przyjaciel, biegły w łamaniu szyfrów i nieustraszony labrador Spajk, przyciągający nie tylko nowych przyjaciół (w tej roli Dżager – przesympatyczny kocur z nadwagą), ale też przygody!

Tym razem bohaterowie lecą razem na wakacje do Egiptu. I od razu trafiają na ślad przemytu!
W ręce wpada im stara mapa, która kryje więcej tajemnic, niż przypuszczają.
Czy doprowadzi ich do skarbu? Młodzi detektywi znowu muszą łamać szyfry, dedukować i stawić czoła groźnym przeciwnikom, by przetrwać na pustyni i rozwiązać zagadkę!
Współczesna akcja nieoczekiwanie splata się z historią dziewczynki dorastającej w Londynie na początku XX wieku i egipskiej kapłanki, żyjącej ponad trzy tysiące lat wcześniej.

Kto nie zna pierwszej części książki z tej detektywistycznej serii autorstwa Marcina , może o niej poczytać tutaj.

pozostałe aktualności