foto

Czy Państwa pociechy lubią Pana Tenorka, który prowadzi muzyczny kącik w „Budziku”? Jeśli tak, zachęcamy do spotkania z nim na żywo – w stołecznym Teatrze Kamienica. W niedzielę – 17 września odbyła się premiera spektaklu „Pan Tenorek i błękitny balonik”

Pomysłodawcą i producentem spektaklu jest Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej – działająca na rzecz twórczości dla dzieci, która przygotowując premierę na 17 września, chce w ten sposób uczcić 105. rocznicę urodzin znakomitej aktorki – Ireny Kwiatkowskiej, patronki Fundacji.
Spektakl dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje 2017

Jacek Wójcicki, czyli PAN TENOREK – kultowa postać znana dzieciom z telewizyjnego programu „Budzik”, przy akompaniamencie muzyków ukrytych w magicznym kuferku zabierze dzieci do świata, gdzie siłą napędową jest piosenka.
Pan Tenorek przekona widzów, że piosenki mają wielką moc, są świetnym paliwem dla samochodów i znakomitą kartą płatniczą za nocleg na sianie. Tytułowy bohater pojawi się w roli hodowcy baloników. Wspólnie z nim i z czteroosobową rodzinką – mamą, tatą, córeczką Marcelinką i synkiem Leonkiem będziemy ścigać po bezdrożach błękitny balonik, który uciekł Panu Tenorkowi ze stada.
W drodze pełnej przygód zamieszkamy na farmie hodowcy dinozaurów, z dala od „wynalazków” współczesnej cywilizacji, gdzie dzieci obudzi pianie pterodaktyla. Wszystko skończy się szczęśliwie, błękitny balonik się odnajdzie za sprawą magicznego słówka KOCHAM.
Spektakl pełen surrealistycznych, komicznych sytuacji ma realistyczną podbudowę emocjonalną, a przesłaniem jest apel o okazywanie sobie dobrych uczuć i nie szczędzenie czułych słów.
Przeboje, takie jak „Dinozaur Pimpuś” czy „Urodzinki Marcelinki” z pewnością zachęcą małą widownię do wspólnego śpiewania z Panem Tenorkiem.

Jest też niespodzianka – z okazji 105. rocznicy urodzin Patronki Fundacji FIK każdy spektakl rozpocznie się filmem animowanym „Sroka” do wiersza Jana Brzechwy, w niezapomnianej interpretacji Ireny Kwiatkowskiej. Producentem filmu jest Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej, współproducentem – Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a realizatorem – Badi Badi.

Spektakl przygotował zespół znakomitych artystów.
Scenariusz – Elżbieta Szczypek
Muzyka – Krystyna Kwiatkowska
Reżyseria – Krzysztof Jaślar
Scenografia/Grafika/Kostiumy – Edward Lutczyn
Choreografia – Marta Domagała-Witkowska
Występują:
Pan Tenorek – Jacek Wójcicki
Mama – Ewa Lorska
Tata – Wojciech Czerwiński
Marcelinka – Jagoda Stach
Leonek – Andrzej Popiel

Premiera przedstawienia „Pan Tenorek i Błękitny Balonik” odbyła się 17 września o godz. 12.oo
Kolejne spektakle można zobaczyć:

19 listopada o godz. 12.oo

Warto wcześniej zarezerwować bilety i wybrać się na ten pogodny, rozśpiewany spektakl.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...