foto

W poniedziałek, 11 września, ukaże się kolejny numer naszego magazynu.

To wydanie miesięcznika TVP ABC ukazuje się niedługo po rozpoczęciu szkolnego i przedszkolnego roku i na pewno sprawi dużo radości tym dzieciom, które nie są zachwycone końcem wakacji

Nasz barwny magazyn pozwoli maluchom pozostać w zabawowym nastroju.

Na pewno dzieci z zainteresowaniem i uśmiechem na buziakach wysłuchają opowiadania czytanego przez mamę czy tatę, a traktującego o najnowszych wydarzeniach w Literkowie. A może niektóre dzieci spróbują już samodzielnej lektury?
Tym razem bohaterem historyjki pt. „Jagodowa wpadka” jest Sęp Gapcio, który nie za bardzo cieszy się z powrotu do szkoły. Wędruje na lekcję, bardzo się ociągając. Gapcio nie lubi się uczyć. Zamiast iść do szkoły, zatrzymuje się przy straganie pełnym różności. Jest wśród nich krzak obsypany fioletowymi jagodami. Tabliczka do niego przyczepiona głosi, że te owoce mają magiczną moc. Dzięki nim nauka sama wchodzi do głowy. Wystarczy zjeść jedną jagodę. Sęp zjadł owoc i zdecydował, że nie będzie się przygotowywał do sprawdzianu z geografii, zapowiedzianego na następny dzień. Inne zwierzaki z Literkowa przez całe popołudnie pilnie się uczyły, więc Gapcio nie mógł znaleźć towarzystwa do zabawy.
I co się okazało? Jaką ocenę dostał z klasówki. Czy jagody naprawdę miały niezwykłą moc?

Tym razem Nela Mała Reporterka opowiada dzieciom o egzotycznych owocach, uczy je rozpoznawać i nazywać. .

We wrześniowym wydaniu jest też skrzydlate sudoku, którego bohaterami są samoloty z nowej animacji Super Wings a także odnajdywanie różnic między obrazkami z ich udziałem. Polecamy też zabawy z sympatyczną ryjówką Florką i labirynt z rodziną Treflików, której przygody znów można śledzić w TVP ABC.
Przygotowano też test na dziecięcą spostrzegawczość – literkowe łowy i komiks, którego bohaterką jest Świnka Peppa i jej rodzinka.
W tym numerze jest też coś dla małych fanów Maszy i Niedźwiedzia, a także Kasi i jej pluszowego przyjaciela – Mim-Mima.

W magazynie jest również kolejna lekcja języka migowego, która przyda się wszystkim dzieciom.

Do każdego egzemplarza pisma jest dołączony upominek – „Zakręcony zegar”. Ta zabawka nie tylko ucieszy każdego malucha, ale także będzie doskonałą pomocą w nauce odczytywania, która jest godzina.

pozostałe aktualności