foto

Doskonale wiemy, że wszystkie dzieci kochają psy! Małe i duże, kundelki i rasowe. Chociaż w literaturze wiele jest wspaniałych psich wzorów, wydawnictwo ZNAK pragnie do kanonu czworonogów ukochanych przez najmłodszych dołączyć fantastycznego Czipa!

Pies Czip – bohater wydawniczej nowości ZNAKU pt. „Pościg” – jest inteligentny niczym człowiek, ma wyostrzone zmysły: doskonały węch, wzrok i smak. Za każdym razem, gdy chce się czegoś dowiedzieć – jaka będzie pogoda, która jest godzina, gdzie się znajduje, a nawet ile to jest 76 354 podzielone przez 297 – okazuje się, że zna odpowiedź!

Jednak mimo niesamowitych zdolności Czip nie zapomniał o najważniejszym – o umiejętności kochania oraz potrzebie obrony innych.

Zapraszamy na fantastyczną przygodę z książką „Pościg” kanadyjskiego pisarza – Linwooda Barclaya. Znajduje się w niej wszystko, czego może pragnąć młody czytelnik: wartki i niebezpieczny pościg, najnowsze technologie, ale także wątek prawdziwej przyjaźni rodzącej się pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem.

Ze ściśle tajnego laboratorium ucieka więzień – obiekt eksperymentów. Wabi się Czip i jest prawdziwym superpsem – potrafi myśleć jak człowiek (albo i lepiej!) i działać sprawnie jak komputer. Na dodatek zapisano w nim bezcenne poufne informacje. Dlatego teraz ludzie w białych fartuchach depczą mu po piętach – a oni raczej nie są miłośnikami zwierząt.
Czip ma ważne zadanie: musi odnaleźć i ochronić chłopca, któremu także grozi niebezpieczeństwo. Przydadzą się do tego wszczepione psu bazy danych, ale będzie musiał także wykorzystać swój naturalny psi instynkt.
Czy zdąży na czas? Wygląda na to, że złapał już trop…
Biegnij, ile sił w łapach!

Autor tej fascynującej powieści – Linwood Barclay – rozpoczął dziennikarską karierę w 1977 roku w kanadyjskim „Peterborough Examiner”. Do Oakville, gdzie do dziś mieszka, przeniósł się w 1979 roku. W 1981 roku rozpoczął pracę w największym kanadyjskim dzienniku, „Toronto Star”, gdzie był kolejno zastępcą redaktora działu „Miasto”, edytorem wiadomości oraz redaktorem naczelnym sekcji „Life”.
W 2007 roku skupił się na karierze pisarskiej – opublikował powieść „No Time For Goodbye”, która szybko została okrzyknięta bestsellerem w Anglii i sprzedała się w milionowym nakładzie. Jego książki dla dorosłych zarówno w Polsce, jak i na świecie cieszą się dużym zainteresowaniem, zdobywają też pozytywne recenzje.
„Pościg” to historia adresowana do młodszych czytelników, zawierająca elementy science fiction oraz przygodowej powieści.

pozostałe aktualności