foto

W księgarniach jest już książka, która zainteresuje wszystkie małe modnisie. Wydawnictwo MUCHOMOR i autorka – Annemarie van Haeringen przedstawiają w niej historię niezwykłej postaci – Coco Chanel.

„Pospiesz się, pójdziesz spać dopiero, gdy wszystkie wykroje będą gotowe – woła siostra przełożona.
Mała Coco dorastała w sierocińcu i od zawsze musiała ciężko pracować, zarabiając na życie szyciem i haftowaniem."


Kiedy dorosła, postanowiła, że już nigdy nie będzie biedna. Dzięki bogatym znajomym znalazła klientki. Ubrała je w spodnie, małą czarną, sznur pereł, uwolniła z gorsetów – jej styl, tak jak jej dzieciństwo, był prosty i skromny.
Mimo tej prostoty stała się symbolem luksusu, eleganckiego luksusu.

W książce „Coco i jej małą czarna” młodzi czytelnicy odnajdą opis lat spędzonych w sierocińcu, damy na koniach, niezwykłe kapelusze i małe czarne sukienki!

Autorka – Annemarie van Haeringen, jest jedną z najbardziej znanych holenderskich twórczyń dla dzieci. Uczyła się rzemiosła, a potem studiowała ilustrację w Akademii Rietvelda. Rozpoczęła karierę w 1983. Od tego czasu wymyśla i ilustruje książki, tworzy także animowane filmy na podstawie książek innych autorów.

W jej stylu – duże obrazy, spokojne ruchy pędzla, figlarne rysunki prostą kreską, jasne kolory – krytycy doszukują się wpływów Henri Matisse’a.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...