foto

Czy Państwa dziecko wie, jak się zachować, gdy ktoś się zakrztusi lub oparzy? Co zrobić, gdy maluch się skaleczy, ulegnie poparzeniu słonecznemu lub ukąsi go osa? Na te wszystkie pytania dzieci znajdą odpowiedzi w nowości wydawnictwa JEDNOŚĆ – poradniku „Pierwsza pomoc. Książka na wszelki wypadek”.

Z praktycznego poradnika pt. „Pierwsza pomoc. Książka na wszelki wypadek” mali czytelnicy nauczą się udzielania pierwszej pomocy sobie i innym.
Książka zachęca dzieci do reagowania w kryzowych sytuacjach, uczy je opanowania i spokoju, podpowiada, kiedy sięgać po numer alarmowy i jak spieszyć innym z pierwszą pomocą medyczną.
Ta pożyteczna lektura przedstawia najpopularniejsze sytuacje wymagające udzielenia pierwszej pomocy i zasady postępowania w konkretnym wypadku.
Autorka – Barbara Żołądek w przystępny sposób tłumaczy krok po kroku jak zachować się w konkretnej sytuacji . Prosty język, przejrzyste rysunki Oli Makowskiej oraz opis różnych sytuacji, które wymagają pomocy sprawia, że młodzi czytelnicy bez niepotrzebnej paniki będą wiedzieli jak postąpić. To także dobry materiał dla nauczycieli podejmujących na zajęciach temat pierwszej pomocy oraz rodziców, którzy z pewnością dowiedzą się z książki czegoś nowego. To także dobra okazja by odświeżyć wiedzę o udzielaniu pierwszej pomocy zdobytej przed laty w szkole oraz przyczynek do rozmowy z dzieckiem na temat różnych zagrożeń jakie czyhają w najmniej oczekiwanych momentach.

Książka została przygotowana zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną, w oparciu o doświadczenie lekarzy i ratowników.


Dzięki tej lekturze dzieci będą potrafiły opatrzyć ranę, zabezpieczyć oparzoną skórę czy tez użyć numeru alarmowego.

Poradnik „Pierwsza pomoc. Książka na wszelki wypadek” to znakomity upominek dla dzieci, które poznają lub chcą poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. To również pożyteczna pozycja w biblioteczce nauczycieli, którzy pragną wpoić uczniom ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa, a także rodziców i opiekunów, którzy chcą nauczyć dzieci, jak reagować w kryzysowych sytuacjach.

Na wszelki… wypadek dobrze mieć tę książkę. TVP ABC poleca!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...