foto

9 września w mieście z czerwonej cegły – Żyrardowie, ruszyła IX edycja Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk M{i}aSTO/a Gwiazd, organizowanego przez Fundację Kultury i Sztuki artHOLDING. Wydarzenie zakończy się 16 września.

Tegoroczny program festiwalu to gratka nie tylko dla wytrawnych znawców sztuki, ale również i tych, którzy tę sztukę dopiero poznają. W tym roku na gości czekają m.in. wystawy, wernisaże, koncerty, recitale, konkursy, projekcje kinowe, czy wystąpienia teatralne.

Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk Miasto Gwiazd to ogólnopolskie wydarzenie, którego celem jest nie tylko propagowanie szeroko pojętej kultury i sztuki, ale również integrowanie środowisk akademickich z całego kraju. To miejsce zarówno dla miłośników sztuki, którzy chcą się podzielić swoim zamiłowaniem i talentem z większą publicznością, ale i tych, którzy ten talent chcą podziwiać. Główną ideą wydarzenia jest otwartość na różnorodne dziedziny sztuki, zaczynając od plastyki, poprzez teatr, kończąc na muzyce.

Tegoroczna – już dziewiąta – edycja festiwalu rozpocznie się
9 września w postindustrialnych halach Muzeum Lniarstwa i Bielnika. Program Festiwalu przewiduje wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i młodszych odbiorców sztuki.
W pierwszy weekend – 9 i 10 września – zapraszamy całe rodziny na piknik, podczas którego na dzieci czeka moc atrakcji np.: pokazy cyrkowe, interaktywne warsztaty z Edytą Jungowską, warsztaty scenograficzne, architektoniczne, pokazy taneczne, koncerty, tworzenie dziecięcej alei gwiazd, konkursy z nagrodami i działająca przez dwa dni strefa gier planszowych.

Kulminacyjnym punktem Miasta Dzieci i Młodzieży będzie wręczenie nagrody Złotej ŻyRafki. Nagroda jest przyznawana dla wyjątkowego twórcy, który swoim talentem, charyzmą i energią podbił dziecięce serca. Nasi laureaci to: Jarosław Boberek /za rolę Króla Juliana/, Maciej Orłoś /za bajki o Kubie i Meli/ oraz Edward Lutczyn /za ilustracje do bajek/.
W tym roku statuetka Złotej ŻyRafki powędruje w ręce Marcina Prokopa.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...