foto

Teatry z całego świata, artyści z Iranu, Danii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Słowenii, przedstawienia lalkowe, muzyczne i improwizacji, a przede wszystkim dużo dobrej zabawy – tak zapowiada się główny program 5. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada! Tegoroczna edycja jednego z największych wydarzeń teatralnych dla młodych widzów w Polsce odbędzie się między 20 a 24 września we Wrocławiu. Bilety na spektakle głównego programu już są w sprzedaży.

Na główny program 5. edycji Dziecinady składa się dziewięć spektakli prezentowanych w sali kameralnej i teatralnej w Imparcie.
Pierwszego dnia odbędzie się premiera „Zaczarowanego Stołu” – nowego spektaklu przygotowanego przez Klinikę Lalek i Wrocławski Teatr dla Dzieci.
Na deskach Impartu pojawi się też grupa The Oxford Pocket Theater, która przybliży dzieciom klasyk Szekspira w zupełnie nowej, dynamicznej i pełnej humoru odsłonie („Macbeth”, sala kameralna, 21.09).
Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry, poprzez zabawne piosenki, imponującą scenografię i nowoczesne multimedia, przekona dzieci, że mycie zębów też może być świetną zabawą. Spektakl zostanie zaprezentowany z audiodeskrypcją i przetłumaczony na język migowy („Coś na ząb” sala teatralna, 21.09).
Irański teatr dla dzieci Yasna Group przyjedzie na Dziecinadę z niezwykłą opowieścią o Królu Morza, małej Rzeczce i zakochanym w niej grajku („Muzyk, który zagrał księżyc”, sala kameralna, 22.09).
Baj Pomorski z Torunia opowie historię małej myszy o wielkim sercu i jej leśnych znajomych, a samo przedstawienie będzie pachnieć „jodełką” – elementy scenografii pochodzą bowiem z prawdziwego lasu. („Strach ma wielkie...zęby”, sala teatralna 23.09).
Pełną wesołych barw i kształtów bajkę, przeznaczoną głównie dla najmłodszych uczestników Dziecinady, zaprezentuje Teatr Lalek z Mariboru („Małe niebieskie, małe żółte”, sala kameralna, 23.09).
Z kolei Toihaus Theater zabierze najmłodszych w ekscytującą podróż z ogromną Książką-rozkładanką („K jak Kameleon”, sala kameralna, 24.09).
Tajniki nieśmiertelności, a zarazem hołd dla świata magii, filmu i wyobraźni, pokaże w niemym spektaklu Teatr Drak z Czech („Ostatnia sztuczka Georgesa Mélièsa”, sala teatralna, 24.09),
zaś Duńczycy z Teatru Batida zaprezentują czarną komedię muzyczną rodem z dawnego Bloku Wschodniego („Człowiek zwany Rolex”, sala teatralna, 22.09).

Każde z przedstawień zostanie zagrane dwa razy – pokazy poranne będą przede wszystkim skierowane głównie do grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli, zaś popołudniowe i weekendowe do indywidualnych, młodych odbiorców oraz ich opiekunów.
Bilety dla grup zorganizowanych kosztują 8 złotych za osobę, a bilet indywidualny – 10 złotych. Bilety są dostępne w kasie Impartu (Wrocław, ul. Mazowiecka 17), na stronach www.impart.art.pl, www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży (Empik, Media Markt, Saturn).
Bilety dla grup zorganizowanych można kupić wyłącznie w kasie Impartu.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci Dziecinada to również towarzyszące wydarzenia. W różnych przestrzeniach miasta zaplanowano plenerowe widowiska oraz spektakle, warsztaty teatralne i scenograficzne dla dzieci, a także dyskusje, wykłady i spotkania z ekspertami dla dorosłych.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...