foto

ART EGMONT proponuje dzieciom i ich rodzicom nową serię kartonowych książek: „Kolory”, „Liczby”, „Przeciwieństwa”, z artystycznymi ilustracjami Marianny Oklejak. Wszystkie są dostępne w księgarniach od 16 sierpnia 2017 roku. To edukacja poprzez zabawę na najwyższym poziomie.

Każde dziecko już od kołyski może obcować z pięknem najwyższej próby. Cykl książeczek został zainspirowany polskim folklorem, który nieco starszym czytelnikom jest już znany z innych publikacji Marianny Oklejak, jak „Cuda wianki” czy „Cuda niewidy”.
Książki bawią, uczą i wspomagają wszechstronny rozwój dzieci. Służą do oglądania i wspólnego odkrywania świata barw, pierwszych słów, liczb i przeciwieństw. Wygodne kartonowe strony, bezpieczne zaokrąglone brzegi, wspaniałe kolory i kształty zainspirowane ludową sztuką – to wszystko sprawia, że „Kolory”, „Liczby” i „Przeciwieństwa” Marianny Oklejak doskonale sprawdzą się jako pierwsze książki w dziecięcej bibliotece. Dodatkowo wszystkie wyrazy zostały zapisane w pięciu językach – polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim, co pozwala na eksperymenty fonetyczne i leksykalne z nieco starszymi dziećmi.
Poszczególne tytuły w serii to frajda dla najmłodszych, a zarazem wsparcie w zdobywaniu pierwszych niezbędnych kompetencji takich jak wyszukiwanie, zgadywanie, porządkowanie, nazywanie. Ilustracje dostosowane do wieku dziecka przemawiają do jego wyobraźni.

pozostałe aktualności