foto

Czy Państwa pociechy poznały rezolutną Fefe, która pomagała maluchom ćwiczyć buzię i język, wspierając rozwój ich mowy? Pokochało ją wiele dzieci, a wszystko za sprawą książki „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”. Nadszedł czas na kolejne zabawy z tą sympatyczną bohaterką, zawarte w nowej publikacji NASZEJ KSIĘGARNI pt. „Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy”.

Tym razem młodzi czytelnicy spotykają Fefe na nieplanowanych wakacjach. Przygody, które mucha przeżywa podczas podróży są świetną okazją do rozwijania u dzieci umiejętności opowiadania i ćwiczenia wyobraźni.

Czytając wakacyjny dziennik Fefe, dziecko nie raz się zdziwi: „Co też ta mucha wymyśliła? Wszystko pokręciła i znów wpakowała się w tarapaty!”.
Zadaniem słuchających opowieści jest wspólne opisywanie przygód muszki i… wymyślanie wielu nowych, bo ta książka to nie zwykła pomoc w nauce opowiadania, tylko pełna humoru historia, która rozśmieszy maluchy i ich rodziców do łez i zachęci do kreatywności.

„Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy” to szósta po „Wierszykach ćwiczących języki”, „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”, „Zeszytowym treningu mowy”, „Pucio uczy się mówić” oraz „Pucio mówi pierwsze słowa” książka z bestsellerowej serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”.

Autorką książki jest dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopedka, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, gdzie zajmuje się tematyką rozwijania kreatywności dzieci i młodzieży. Jest autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym m.in. „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” i „Pucio uczy się mówić”. Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktuje jej Fefe, oraz wymyślanie, co też nowego wydarzyło się w rodzinie małego Pucia.

Ilustracje to dzieło Joanny Kłos – absolwentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obroniła dyplom w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...