foto

Z okazji obchodów Roku Kościuszki i 11o rocznicy śmierci Stanisława Wyspiańskiego Fundacja „Trasa dla Bobasa” oraz TVP ABC zapraszają do wspólnej zabawy, w której czasie dzieci dowiedzą się więcej o krakowskim artyście – Stanisławie Wyspiańskim i wielkim generale – Tadeuszu Kościuszce.

Czy Państwa pociechy wiedzą, że rudobrody Stanisław Wyspiański – znakomity malarz i dramatopisarz hodował kozę w domu, w krakowskiej kamienicy, żeby mieć świeże mleko dla dzieci?
Które z dzieci wie, że naczelnik powstania – Tadeusz Kościuszko – sadził drzewa, w wolnych chwilach malował i bardzo lubił słodycze?

Z mapami opracowanymi przez Fundację „Trasa dla Bobasa”, które zawierają rodzinną grę terenową można wybrać się na spacer po Krakowie i dowiedzieć wielu ciekawostek o historycznym bohaterze oraz znakomitym malarzu i pisarzu.
Mapy, które powstały przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Kraków są bezpłatnie dostępne w punktach InfoKraków i filiach Biblioteki Kraków (oddziały dla dzieci), a także w wersji elektronicznej na stronie http://trasadlabobasa.pl/legenda/148 (Wyspiański) i http://trasadlabobasa.pl/legenda/144 (Kościuszko).

Rodziny, które wezmą udział w zabawie zapraszamy do udziału w konkursie!
Wystarczy 5 prawidłowych odpowiedzi na pytania umieszczone na mapach, aby otrzymać książkę „Staszkowa wyprawa śladami Stanisława” i „Mały Tadek rusza śladami Tadeusza”.
Książki dostanie pierwsze 100 osób, które rozwiąże min. 5 zagadek z mapy.
Na najwytrwalszych tropicieli Stanisława Wyspiańskiego czekają artystyczne warsztaty w Pracowni i Muzeum Witrażu w Krakowie, a Tadeusza Kościuszki – słodkie warsztaty w Krakowskiej Manufakturze Czekolady!
Regulamin konkursów znajduje się na stronach http://trasadlabobasa.pl/legenda/174 i http://trasadlabobasa.pl/legenda/141.
Organizatorzy czekają na zgłoszenia do końca listopada 2017 r.

We wrześniu i w październiku odbyły się detektywistyczne spacery z Panią Fishką śladami Stanisława Wyspiańskiego i Tadeusza Kościuszki, w dwóch grupach wiekowych – rodziny z dziećmi w wieku 6-9 lat i rodziny z dziećmi w wieku 10-12 lat.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...