foto

Edukacyjny Egmont proponuje kolejną części serii Akademia Mądrego Dziecka, która bawi, uczy i wspomaga wszechstronny rozwój dzieci. Tym razem w księgarniach pojawiły się dwie książki adresowane do młodszych dzieci i ich rodziców oraz opiekunów, do wspólnej nauki, zabawy, oglądania i odkrywania świata – „Wydzieram i kleję!”

Nowość w serii „Akademia Mądrego Dziecka” to kreatywne wyklejanki z papierem kolorowym, to cztery aktywności w jednym: dwa rodzaje wydzieranek-wyklejanek, kolorowanka oraz łączenie kropek.

„Owoce i warzywa” są okazją, aby udać się na spacer na targ, a także egzotyczny suk, przy okazji poznać nowe słowa, zaskakujące kształty, niespotykane połączenia.
Druga pozycja – „Dookoła świata” to możliwość, by udać się w bliską i daleką podróż, przy okazji poznać nowe słowa i fakty oraz odkryć, że Ziemia jest bajecznie kolorowa.

Akademia Mądrego Dziecka to frajda dla najmłodszych i wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. To doskonałe pomoce w stopniowym zdobywaniu niezbędnych kompetencji z zakresu tzw. gotowości szkolnej i poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu!

Seria Akademia Mądrego Dziecka niejako przy okazji rysowania, naklejania, czytania i dobrej zabawy uczy dzieci tego, co najważniejsze – radości życia, radości bycia człowiekiem, radości bycia na świecie z innymi! Bo przecież, jak powiedział Robert Fulghum, wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, uczymy się w przedszkolu.

pozostałe aktualności