foto

14 sierpnia 2017 w kioskach w całym kraju pojawi się kolejny numer wyczekiwanego przez najmłodszych magazynu TVP ABC.

To wydanie miesięcznika TVP ABC trafia do dzieci pod koniec wakacji. Wszystko co miłe, kiedyś się kończy. Już za dwa tygodnie przedszkolaki i uczniowie zaczną nowy rok szkolny.

Jednak nasz magazyn pozwoli pozostać maluchom w zabawowym nastroju.

Na pewno dzieci z zaciekawieniem wysłuchają opowiadania o tym, co wydarzyło się w Literkowie. Tym razem bohaterami historyjki pt. „Rogata afera” są: Flaming Figo i Pelikan Piotrek oraz Łoś Łukasz. Flaming i Pelikan biorą udział w corocznych zawodach w łowieniu ryb nad rzeka Falką. Figo wyłowił okazałego karasia, a Pietrek – róg. Czyj on jest – zastanawiali się wszyscy zgromadzeni nad rzeką. Gdzie jest Łukasz, którego nie ma w tłumie kibiców? Zaniepokojone zwierzęta rozpoczęły poszukiwania przyjaciela. Jaki był ich finał? Czy Łosiowi stało się coś złego?

Razem z Nelą Małą Reporterką dzieci poznają gryzonie, które zamieszkują Amerykę Południową i dowiedzą, skąd pochodzą świnki morskie.

W sierpniowym numerze są też puzzle i labirynt z sympatycznych barankiem Timmim, testy spostrzegawczości ze Smerfami w roli głównej, komiks którego bohaterką jest Świnka Peppa i jej rodzinka a także kolorowanka z Maszą i Niedźwiedziem.

Poza tym w magazynie znajdziecie „Literkowe bigno” – grę dla dwóch osób, w której występują mieszkańcy Literkowa, czyli zwierzęta z alfabetu TVP ABC. Ta zabawa na pewno będzie długo cieszyć dzieci.

W tym numerze jest też kolejna lekcja języka migowego, która przyda się wszystkim dzieciom.

Do każdego egzemplarza pisma jest dołączony upominek – „Cyrk na 4 łapy”. W skład zabawki wchodzą 3 figurki wyjątkowo wesołych psiaków, które uwielbiają wskakiwać na urządzenia jak dla prawdziwych akrobatów. A co jeszcze potrafią robić, podpowie dzieciom ich wyobraźnia.

pozostałe aktualności