foto

Jeśli Państwa dzieci już wiedzą, skąd się biorą pory roku, gdzie jest słoneczko po zmroku, co cyka w zegarze i jak powstają kalendarze, czas by dowiedziały się, jak się dźwięk w powietrzu niesie i po co grzyby rosną w lesie... W zdobyciu tej wiedzy pomoże kolejna – już szósta – część serii „Poznaję świat i kropka!” autorstwa Rafała Klimczaka.

Wydawnictwo Skrzat kontynuuje serię przygód małej, ciekawskiej Kropeczki i małej Asi – jej przyjaciółki, przekazując w ręce najmłodszych czytelników lekturę, która już zdążyła zdobyć rzesze wielbicieli, także wśród dorosłych. Autor – Rafał Klimczak, twórca bestsellerowej serii „Nudzimisie”, w bardzo przystępny sposób opowiada o przyrodniczych zjawiskach i innych ciekawostkach, a kolorowe ilustracje Ilony Brydak wspaniale dopełniają całości.

Najnowsza część przygód Kropeczki – „Poznaję świat i kropka! Jak się dźwięk w powietrzu niesie? Po co grzyby rosną w lesie?” odpowiada na wiele pytań stawianych przez dzieci: „Czy można sobie wyobrazić sowę polującą na sarnę i roślinkę zjadającą owady? Czy wiedzieliście, że są na świecie drzewa o wysokości czterdziestu pięter i takie, w których można urządzić wygodne mieszkanie? Trudno Wam w to uwierzyć?! Kropeczce również!

Co robią w uchu młoteczek, kowadełko i strzemiączko? W jaki sposób jest odtwarzana muzyka i dlaczego ją słyszmy?

Tytułowa bohaterka jest jak zawsze bardzo ciekawa świata i wciąż zadaje pytania.
Tym razem odpowiadają na nie pluszowa sowa Klara i leśniczy – wujek Asi.

Dotychczas w serii przygód małej istotki i Joasi „Poznaję świat i kropka!” nakładem wydawnictwa SKRZAT ukazało się 5 książek dla dociekliwych małych odkrywców: „Co cyka w zegarze? Skąd się biorą kalendarze?”, „Skąd się biorą pory roku? Gdzie słoneczko jest po zmroku?”, „O żarówce, która świeci, lustrze i pajęczej sieci”, „Dlaczego kurzu przybywa i czemu parzy pokrzywa”, „Co dzieje się w kosmosie i czemu ząb jest nie w sosie”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...