foto

Polecamy Państwu mądre i przepięknie zilustrowane książki, które pozwolą najmłodszym oswoić emocje: „Uparty jeżyk”, „Tchórzliwy ptaszek”, „Rozgniewany pająk” i „Płaczliwa kotka”. Seria o niesfornych zwierzakach ukazuje się nakładem wydawnictwa WILGA.

Każdy tom opowiada niebanalną, zaskakującą i zabawną historię jednego zwierzątka, które odznacza się pewną cechą.
Autorka – Tulin Kozikoğlu – w bardzo mądry, a zarazem przystępny sposób tłumaczy, czym jest np. upór, zazdrość czy lenistwo i a także wyjaśnia, jakie są konsekwencje bycia upartym, zazdrosnym czy leniwym.
Dzieci, utożsamiając się z bohaterami książek, w bardzo przyjazny sposób dowiadują się, jak radzić sobie z emocjami i z uczuciami.

Bohaterką opowiastek jest Leyla Fontaine – prawnuczka słynnego autora bajek Jeana de La Fontaine’a. Mieszka w domu z dziewięcioma niesfornymi zwierzętami: pająkiem, kotem, jeżem, myszą, ptakiem, żabą, rybą, psem i komarem.
Jak zadbać o porządek i spokój, gdy w domu dokazuje takie małe zoo?
Babcia Lejla ma z ich powodu mnóstwo radości, ale i wiele utrapień. Bo ze zwierzętami jest jak z dziećmi – każde ma swój charakterek i swoje humory, więc czasem zdarzają się nieporozumienia i sprzeczki.

„Witajcie, mam na imię Lejla. Jestem praprawnuczką La Fontaine’a. Tak, właśnie tego znanego pisarza, który pisał bajki z morałem o zwierzętach i oczekiwał, że my, ludzie, czegoś z tych opowiastek się nauczymy. Wychowałam się na nich i doprawdy nie wiem, czy przyczyną tego było pokrewieństwo z wielkim bajkopisarzem, czy po prostu przeznaczenie, ale z czasem mój dom wypełnił się zwierzętami.
I zupełnie tak samo jak w bajkach La Fontaine’a moje zwierzęta też mają różne charaktery. Niektóre się śmieją, inne ciągle płaczą, a jeszcze inne są uparte albo nieśmiałe. Od lat mieszkam z nimi pod jednym dachem.
A dzięki odziedziczonemu po prapradziadku zamiłowaniu bardzo lubię opowiadać historie. Macie ochotę posłuchać jednej z nich?”

Ze wstępu do książek.

„Uparty jeżyk” – jeż czasem jest uparty jak osioł, więc psuje wszystkim zabawę. Jeśli chcecie wiedzieć czy jeżyk Kłujek zawsze upiera się bez powodu zapraszamy do lektury!

„Płaczliwa kotka” – Kotka Markotka ciągle płacze i marudzi. Wszyscy maja już dość jej łez oraz narzekań. Chcecie wiedzieć, czy kotka Markotka przestanie wreszcie płakać? Posłuchajcie opowiastki!

„Rozgniewany pająk” – pająk Gryziek gniewa się i złości, bo inni mu psują misterne pajęczyny. A tkanie sieci to jego ulubione zajęcie. Czy pająk Gryziek wreszcie przestanie się gniewać?

„Tchórzliwy ptaszek” – papuga, która boi się nawet własnego cienia, podejrzewa inne zwierzaki o niecne zamiary. Chcecie wiedzieć, czy Gaga zrozumie, że nie ma się czego bać?

pozostałe aktualności