foto

W sprzedaży pojawiły się długo oczekiwane zabawki i gadżety z postaciami ulubieńców najmłodszych - Domisiów.

Zarówno dzieci, jak i rodzice mają w czym wybierać, dostosowując zabawki do wieku i gustów swoich pociech.

Starszym przedszkolakom polecamy sześćdziesięcioelementowe puzzle „W Domisiowym ogrodzie”. To znakomita zabawa, która uczy koncentracji, ćwiczy manualne zdolności i spostrzegawczość.
Również „Domisie Memorki” – są do wyboru dwa rodzaje – to świetna zabawa z rodzicami, a także ćwiczenie dziecięcej pamięci oraz poszerzanie słownictwa. Maluch poznaje nowe wyrazy i ćwiczy ich poprawną wymowę.
Jest też domisiowe domino, gra karciana – domisiowy Piotruś, a także małe puzzle – zaledwie dziewięcioelementowe – dla najmłodszych, przedstawiające mieszkańców Domisiowej Krainy – Amelkę, Pysię, Eryka i Bazylego.
Rodzicom czterolatków i starszych dzieci proponujemy grę „Poszukiwanie skarbów”, która zawiera zestaw ilustracji przedstawiających Domisiową Krainę i jest propozycją manualnych ćwiczeń oraz analizy i syntezy wzrokowej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Gra polega na tym, że dziecko stara się wylosować z woreczka właściwy element pasujący do jego obrazka. Zabawa w przyporządkowanie elementów do poszczególnych rysunków dostarcza dzieciom wiele radości, ćwicząc przy tym motorykę małą i umiejętność rozpoznawania i nazywania kształtów.

I jeszcze propozycja dla niejadków – zestaw korkowych podkładek z Domisiowa – 6 pod kubeczki i jedna duża pod talerz. Na pewno śniadanie czy obiad podany na takiej podkładce będzie zjedzone z apetytem.

pozostałe aktualności