foto

W piątek we Wrocławiu startuje największy w Polsce międzynarodowy piłkarski turniej dla dzieci i młodzieży – Wrocław Trophy 2017!
Sportowe emocje dla młodych fanów piłki nożnej gwarantowane. W programie imprezy są rozgrywki drużyn piłkarskich z 20 krajów, atrakcje dla kibiców, pokazy grupy akrobatycznej, Bitwa Bramkarska i Rodzinna Strefa Kibiców. Wstęp jest bezpłatny.

Wrocław Trophy to jedyne takie zawody w Polsce i trzecie co do wielkości w Europie.
Jeśli więc ktoś z Państwa na wakacyjnym szlaku ma stolicę Dolnego Śląska, warto chociaż kilka godzin spędzić z dziećmi na trybunach, kibicując młodym piłkarzom.
Piąta, jubileuszowa edycja przyciągnie do Wrocławia 3 tysiące młodych piłkarzy z całego świata.
Pierwsze mecze rozpoczną się piątek o godz. 9.oo na boiskach Stadionu Olimpijskiego i Oławki na Niskich Łąkach. Tego samego dnia na Placu Solnym o godz. 20.oo odbędzie się Ceremonia Powitalna. Zawodników przywita ambasador tegorocznej edycji – Tadeusz Pawłowski – legenda wrocławskiej piłki, były reprezentant Polski, piłkarz i trener Śląska Wrocław. Młodzi piłkarze wraz z wrocławianami obejrzą prezentację flag krajów biorących udział w turnieju, złożą przysięgę UEFA Respect oraz poznają turniejową nowość – maskotkę Wrocław Trophy. Następnie rozpocznie się część artystyczna – występy grupy akrobatycznej Everest oraz pokazy tańca Cheerleaders Wrocław.
- Ceremonia oraz widowisko przygotowywane są również z myślą o mieszkańcach, którzy wspólnie z zawodnikami mogą świętować rozpoczęcie turnieju. Zapowiada się wspaniała zabawa i duże emocje. Zapraszamy – mówi Krzysztof Kopertyński, dyrektor Wrocław Trophy.
W sobotę i niedzielę mecze zaplanowano w godz. od 9.oo do 19.oo na kompleksie boisk Stadionu Olimpijskiego i Oławki. Młodzi sportowcy będą rywalizować w 9 kategoriach wiekowych – najmłodsi to ośmiolatkowie, a najstarsi – dziewiętnastolatkowie. Będą reprezentować m.in. Anglię, Niemcy, Francję, Ukrainę, Rosję i Stany Zjednoczone (pierwszy raz w historii turnieju pojawią się drużyny spoza Europy).
Silnych przedstawicieli będzie miał także Dolny Śląsk – w zawodach zagrają m.in. reprezentanci Śląska Wrocław, Parasola Wrocław, Zagłębia Wałbrzych czy Chrobrego Głogów.
- Co interesujące, na Wrocław Trophy często pojawiają się „łowcy talentów” z dużych europejskich klubów. Dlatego ten turniej to również szansa na pokazanie swoich umiejętności, zaist
nienie oraz zawodową karierę piłkarską
– mówi Krzysztof Kopertyński.
Finałowe spotkania na dwóch obiektach rozpoczną się o godz. 13.oo w niedzielę, 9 lipca. Podczas uroczystych ceremonii pod hasłem UEFA Respect, każdy uczestnik zostanie uhonorowany medalem. Zwycięzcy otrzymają puchary oraz nagrody ufundowane przez sponsorów turnieju.

Fun Zone – Rodzinna Strefa Kibica z atrakcjami
Nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla kibicujących całych rodzin.
W sobotę (w godz. 14.oo-17.o) każdy będzie mógł zmierzyć się w konkursie Bitwa Bramkarska.
Z kolei w niedzielę (w godz. 11.oo-17.oo) w kompleksie Stadionu Olimpijskiego powstanie Rodzinna Strefa Kibiców z punktami gastronomicznymi i leżakami. Tego dnia odbędą się również koncerty.
- Mało które wydarzenie tak bardzo promuje piłkę nożną wśród dzieci i młodzieży. To również fantastyczna reklama dla Wrocławia i całej Polski, która ma piękne tradycje i duże osiągnięcia sportowe. Warto pisać kolejne rozdziały tej historii podczas tak spektakularnych wydarzeń – mówi Tadeusz Pawłowski, ambasador turnieju.

Wrocław Trophy jest częścią programu Euro-Sportring – fundacji non-profit, która od ponad 50 lat wspiera rozwój młodych futbolistów w Europie. Z każdym rokiem cieszy się większą popularnością. Wzięło w nim udział ponad 600 drużyn z 22 różnych krajów. Wydarzenie jest organizowane przez MKS Parasol Wrocław oraz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Na potrzeby turnieju klub otrzymuje wsparcie od Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Młodzieżowego Centrum Sportu, miasta Wrocław oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.


Program Wrocław Trophy 2017
• 7 lipca, godz. 20.oo – Ceremonia Powitalna (Wrocław, Plac Solny)
• 7-9 lipca, godz. 9.oo-19.oo – Mecze – Kompleks Stadionu Olimpijskiego i Kompleks Stadionu „Oławka”
• 8 lipca, godz. 13.oo-16.oo – Bitwa Bramkarska – Kompleks Stadionu Olimpijskiego
• 9 lipca, godz. 11.oo-17.oo – Rodzinna Strefa Kibica – Kompleks Stadionu Olimpijskiego

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...