foto

Czy Państwa syn marzy, by stać się gwiazdą piłki nożnej? Czy nie rozstaje się z futbolówką? Jeśli tak, warto podarować mu pierwszą biografię znakomitego polskiego piłkarza – ulubieńca dzieci – Michała Pazdana, napisaną specjalnie dla najmłodszych – „Pazdan. Chłopak, który gra całym sercem”. Książka jest kontynuacją motywacyjnej, biograficznej serii #SUPERHEROSI o gwiazdach sportu, która ukazuje się nakładem wydawnictwa BURDA Książki.

Z początkami kariery bywa ciężko, dobrze to wie również Michał Pazdan, którego losy poznajemy w najnowszej książce autorstwa Yvette Zółtwoskiej-Darskiej.
Sławny w całej Polsce Michał Padan urodził się w Krakowskiej Nowej Hucie, gdzie razem z kolegami grał na osiedlowej „Kurzawie (..) gdzie po kopnięciu piłki wznosił się taki kurz, że zęby trzeba było czyścić z piasku”. To właśnie w Krakowie odnosił pierwsze piłkarskie sukcesy w klubie Hutnik, podpisał pierwszy piłkarski kontrakt, a nawet spędził noc na posterunku policji.
Z książki dowiemy się jak wyglądały początki Michała w reprezentacji Polski, jak przebiegała praca z trenerem Adamem Nawałką.

„Pazdan. Chłopak, który gra całym sercem” to opowieść o chłopcu, który miał talent i kochał piłkę, ale wcale nie mierzył w piłkarski top. I kiedy inni, teoretycznie zdolniejsi, przepadali gdzieś po drodze, on po prostu robił swoje.
To opowieść o wielkiej pasji i pracowitości. O tym, że każdy z nas ma swoją szansę w życiu. Wreszcie o tym, że to silna psychika i konsekwencja, a nie sam talent czynią z nas mistrzów.

Yvette Żółtowska-Darska jest autorką bestsellerów dla dzieci o znakomitych piłkarzach: LEWY, MESSI, RONALDO, IBRA oraz NEYMAR JR. Ta pisarka i mama 12-letniego syna, zainspirowana jego fascynacją futbolem, wymyśliła zupełnie nową koncepcję książek dla dzieci – biografie ich piłkarskich idoli. Jej książki już przetłumaczono na 11 języków.

pozostałe aktualności