foto

Wydawnictwo WILGA przygotowało kolejne części edukacyjnej serii „Pierwsza encyklopedia”, adresowanej do przedszkolaków: „Samoloty”, „Straż pożarna”, „Samochody” i „Rekordy zwierząt”.

Wszystkie książki w serii są pełne kolorowych ilustracji i zawierają proste słowa, co sprawia, że przedszkolak bez trudu rozpozna znaczenie wielu zwrotów, dowie się jak wielu ciekawostek o samolotach, samochodach i straży pożarnej. Pozna też najszybsze, największe i najmniejsze zwierzęta.

Każda z książek jest podzielona na kilka rozdziałów, aby ułatwić dziecku poznawanie nowego słownictwa.
Maluchy znajdą w poszczególnych tomach odpowiedzi na proste pytania, które pomogą podsumować zdobytą wiedzę.

O książkach z tej serii opowiemy np. „Straży pożarnej”.
Ta encyklopedia również jest podzielona na rozdziały: Co to znaczy być strażakiem? Życie w jednostce; Pojazdy; Akcje ratunkowe. Autorzy publikacji zastosowali kilka trików, myśląc o najmłodszych. Aby dziecko poznało lepiej części mowy, wszystkie czasowniki i wyrażenia, które je zawierają umieszczono na szarym tle. Aby czytelnik mógł sprawdzić samego siebie z przyswojonej wiedzy, na końcu znajduje się rozdział „Sprawdź się!”. Ponadto na końcu książki jest indeks wyrazów, by łatwiej znaleźć szukane słowo. „Straż pożarna" dodatkowo ma umieszczone informacje w prawym dolnym rogu, które odsyłają dziecko do innych stron poświęconych podobnym tematom. To bardzo ułatwia poruszanie się po książce oraz poznawanie nowych rzeczy. Jest też doskonałą formą utrwalenia wiedzy i odnajdywania ciekawostek. Ta encyklopedia zaspokoi ciekawość wszystkich dociekliwych dzieci. Odpowiada bowiem na wiele pytań m.in. do czego służą hydranty, jak samoloty gaszą pożary, jak co to jest strażacki festyn i jak się odbywa, jak jest długa strażacka drabina, jak nazywają się poszczególne elementy strażackiego stroju, w jaki sposób strażakom pomagają zwierzęta i wiele innych.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...