foto

W 2013 roku „Banda Michałka” podbiła serca młodych miłośników książek. Czytały ją na antenie radiowej Trójki Maria Peszek i Maria Seweryn. Dzieci – pierwowzory postaci – udzielały wywiadów. Ich przygody opowiadano jako znakomite anegdoty. A dziś wydawnictwo PRÓSZYŃSKI i S-ka proponuje kolejną książkę z serii – „BANDA MICHAŁKA POWRACA!”

„Banda Michałka powraca!” to krótkie, skrzące się dowcipem, świetnie oddające współczesne realia opowiadania w stylu „miało być dobrze, a wyszło jak zawsze". Walentynki i związane z nimi miłosne podchody! Nocne polowanie na Minotaura! Kosmiczne fotografie dla NASA! Uchodźcy w szałasie! Żałosne skutki pogadanek, czyli banda na tropie Pedobera! Własna agencja detektywistyczna kontra złodzieje perfum! Oczy Róży i spotkanie z Błotnym Misiem…
A w tle stara warszawska kamienica w sercu Żoliborza i jej barwni mieszkańcy, kochająca się rodzina Michałka, szkoła z jej nietuzinkową dyrekcją (gotową nawet wystartować w szkolnym konkursie talentów).
A w rolach głównych oczywiście – Michałek i jego przyjaciele!

Autorką książki jest Ewa Karwan-Jastrzębska – pisarka, scenarzystka i dziennikarka, która debiutowała w 1993 roku filozoficzną baśnią o Misiu Fantazym. Ma w swoim dorobku kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży. Wśród tytułów cieszących się powodzeniem są między innymi: „Duchy w teatrze” i „Hermes 9:10”, „Sobowtór”, seria „Agata z placu Słonecznego” oraz „Banda Michałka”.
Jest też współautorką dwóch tomów opowiadań o przygodach Bolka i Lolka.
Stworzyła serię powieści sensacyjno-przygodowych „Wyjątkowi” (tom I „Misja Feniks”, tom II „Misja Xibalba”), utrzymaną w klimacie książek Dana Browna i filmów o słynnym Indianie Jonesie.
Razem z mężem Markiem zawiązała spółkę autorską, czego owocem był cykl książek o czarodziejkach Witch i literacki eksperyment w postaci pierwszej polskiej powieści transmedialnej „Kaktus w sercu”.
Pisarka jest warszawianką, absolwentką UW, ale dzieciństwo spędziła w Afryce, która wielokrotnie powraca w jej twórczości dla dzieci.

pozostałe aktualności