foto

Jak opowiadać najmłodszym o malarstwie? Jak zachęcić do poznawania twórczości polskich artystów? Jak wyrobić w dzieciach wrażliwość artystyczną? To proste – poprzez zabawę, kreatywne ćwiczenia i intrygujące opowieści. Wszystko to znajdą Państwo w książkach serii „Magiczny Ogród Sztuk”, która ukazuje się nakładem wydawnictwa RM.

Ostatnio w ramach cyklu „Magiczny Ogród Sztuk” ukazały się dwie książki: „Dziewczynka z chryzantemami Olgi Boznańskiej” i „Porwanie królewny Witolda Wojtkiewicza”.

Czy na portrecie da się pokazać nie tylko strój, ale również nastrój? Czy chryzantemy muszą być smutne? Czy japonizm to moda na samochody z Dalekiego Wschodu? Czy sławni ludzie bywają nieśmiali? Kim jest dziewczynka o niezwykłych oczach, trzymająca bukiet białych kwiatów i co kryje się w zakamarkach malarskiej pracowni?
Jeśli Państwa dziecko jeszcze nie zna odpowiedzi na powyższe pytania, warto pokazać mu książkę tego nie wie, pokaż mu tę książkę „Dziewczynka z chryzantemami Olgi Boznańskiej”. Czytając, rysując i rozwiązując zadania, młody człowiek pozna odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Razem z małą Izą, bohaterką opowiadania, odkryje tajemnice pracowni wybitnej polskiej malarki – Olgi Boznańskiej i będzie podpatrywać, jak powstaje portret. A z interesujących historyjek dowie się wiele o życiu i twórczości tej niezwykłej artystki.

„Porwanie królewny Witolda Wojtkiewicza” to zaproszenie do wspólnego oglądania obrazu Witolda Wojtkiewicza „Porwanie królewny”, rozszyfrowania namalowanej historii i zapoznania się z polskim symbolizmem.

Za pośrednictwem książki autorki – Justyna Morowiec i Marta Dobrowolska-Kierył opowiadają, jakimi zabawkami bawiły się dzieci w dawnych czasach, pokazują, jak wielkie znaczenie w życiu człowieka odegrały konie i uczą, jak stworzyć współczesną wersję „Porwania królewny”.

Książki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...