foto

Jeśli chcą Państwo rozwijać w dziecku kreatywność i ciekawość świata, pomóc mu wsłuchać się w emocje i nauczyć budować dobre relacje z innymi, polecamy nowość wydawnictwa ZYSK i S-KA „Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie”.

„Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie” autorstwa Renaty Kochan to skarbnica pomysłów, jak poprzez zabawę wspomóc rozwój dziecka, a także odkrywać jego zdolności.

To propozycja skierowana do wszystkich rodziców, babć i dziadków, opiekunów i nauczycieli.
Jest znakomitą podpowiedzią, jak szlifować w maluszkach umiejętności kreacji i komunikacji, porozumiewania się ze światem.
Realizacja proponowanych w książce zabaw – lepienie, malowanie, gotowanie, nie wymaga przy tym drogich czy wymyślnych materiałów.
Wszystkie niezbędne elementy każdy z nas znajdzie u siebie w domu.
Jedyne, czego potrzeba, to dobre chęci i otwarta głowa.

Książka jest jasno i przejrzyście skonstruowana. Przy każdym temacie znajduje się opis działania, a każde ćwiczenie oznaczono ikonkami, które pokazują zakres zabawy, liczbę dzieci i ich wiek, czas, jaki zajmuje i technikę.
W publikacji znalazło się też miejsce na wyjaśnienie zjawisk np. dlaczego z drzew spadają liście, czy pojęć – kim jest fakir, co to jest kardamon, a także na porady np. jak dokarmiać kaczki.

„Pomysły na zabawy plastyczne zebrane w tej książce łączą wiele dziedzin. Wspólne działanie i rozmowa staną się też – mam taką nadzieję – dobrą zabawą. Zachęcam do indywidualnego rozwijania zawartych w książce pomysłów. Wsłuchajmy się w dzieci.
Ze wstępu Autorki

Renata Kochan jest graficzką, arteterapeutką i pedagogiem. Ukończyła Wydział Malarstwa i Grafiki ASP w Gdański i Arteterapię APS w Warszawie. Ilustruje książki, prowadzi pracownię ceramiczną, maluje, fotografuje. Prowadzi warsztaty plastyczne i kreatywne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz dla rodzin.
Uważa, że znajomość historii sztuki bardzo przydaje się w życiu.
Potrafi z liścia łopianu zrobić parasol, a z parasola – suknię na bal.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...