foto

14 czerwca do księgarni w całej Polsce trafia kolejna książka obrazkowa z serii „Rok w…” rekomendowanej przez TVP ABC i bardzo lubianej przez najmłodszych. Tym razem NASZA KSIĘGARNIA zaprasza dzieci do obejrzenia tego, co dzieje się na wsi w czasie całego roku – wiosną, latem, jesienią i zimą.

Oto małe gospodarstwo agroturystyczne Basi i Piotra Listków. W codziennej pracy na polu i w obejściu pomagają im dzieci: Tymek, Maja i Franek, babcia Hela oraz pan Józek.

Są tu też zwierzęta: koń, krowa, owce i świnie, indyki, kury, gęsi, kaczki oraz pies Misiek i dwa koty. Rodzinę często odwiedzają pani Malinowska, która wszędzie dojedzie na swoim rowerze i jej wnuczka Ola.

Po słodki miód, dynie i inne produkty przyjeżdża właścicielka ekologicznego sklepu, a dwa razy w roku, w okolicach sylwestra i na majowy weekend, do Krzętli zjeżdżają goście, by odpocząć od miejskiego zgiełku i odetchnąć świeżym powietrzem.

Rytm życia na wsi wyznaczają pory roku. Zimą pan Józek organizuje kulig dla gości z miasta. Wiosną trzeba zaorać i obsiać pole. Latem trwają prace przy sianokosach i żniwach. Jesienią ogniska i rodzinne pieczenie ziemniaków umilają wykopki.

„Rok na wsi” zawiera dwanaście dwustronicowych, barwnych ilustracji przybliżających życie w gospodarstwie. Najmłodsi dowiedzą się, jakie obowiązki ma dziecko, a jakie dorosły, na czym polega praca na polu i przy zwierzętach. Dodatkowe dwie plansze to przedstawienie bohaterów i interaktywna zabawa.

Autorką książki jest Magdalena Kozieł-Nowak – ilustratorka ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki.
I dobrze jej tak, bo nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełni rysunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną.

Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu zapełnia się regał z książkami, do których robiła ilustracje.
Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś również będą zajęte.
Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...