foto

Jak przekuć wady w zalety? Nowa książka Margarett Borroughdame pt. „Pan Cylinderek” w przeuroczy sposób uczy tej wielkiej sztuki – i małych, i dużych! To książka na wesoło i całkiem na serio – z przesłaniem: o poczuciu własnej wartości, o samoakceptacji, o umiejętności radzenia sobie z własnymi niedoskonałościami.

Margarett Borroughdame opowiada dzieciom historię Pana Cylinderka wieszem. W zabawny i lekki sposób pokazuje, jak radzić sobie w życiu z własnymi wadami, jak pokonywać kompleksy i co zrobić, by nasze ułomności nie przesłaniały tego, co w nas najlepsze i najwartościowsze.
Tak jak cylinder zakrył łysinę bohatera wiersza, tak pozytywna cecha lub talent mogą ukryć nasze niedoskonałości czy odwrócić od nich uwagę. A to pomoże zbudować poczucie własnej wartości i sprawi, że zarówno my sami, jak i otaczający nas ludzie będą z sympatią postrzegać nas poprzez tę cechę czy umiejętność. Kiedy skupimy się na pozytywach, nic nie przeszkodzi nam w cieszeniu się życiem, realizacji największych marzeń i byciu szczęśliwym.
Barwna i oryginalna oprawa graficzna dodatkowo sprawia, że „Pan Cylinderek” to niepowtarzalna książka, tak jak jej sympatyczny bohater.

Pan Cylinderek ma osobowość, a w poszukiwaniu rozwiązania swojego kompleksu przemierzył wiele dróg – postawił nawet na głowie czekoladowy tort!
Nie zdradzimy wszystkich przygód Pana Cylinderka, ale zapew-niamy, że zaskakują i bawią! A na końcu książki czeka na dzieci mała niespodzianka.
Życzymy Czytelnikom wspaniałej zabawy z książką i każdemu odnalezienia swojego cylinderka!
Nakładem Wydawnictwa MBBooks ukazały się następujące utwory dla dzieci autorstwa Margarett Borroughdame: „Rozkoszne lato”, „Nie taka mroźna zima”, „Wiosna radosna”, „Jesień plecień”, „Ciasteczkowa choinka Żuczka Blo”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...