foto

W Dniu Matki swoją premierę miała nowa płyta dziecięcego zespołu „Korniki” – „Zajęcia dodatkowe”, wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

„Zajęcia dodatkowe” to druga płyta „Korników”, która znacznie odbiega od typowych produkcji płytowych dla dzieci. Nie ma tu często stosowanych w nagraniach dla najmłodszych plastikowych brzmień tanich syntezatorów. W nagraniu wzięło udział siedmiu znakomitych muzyków, którzy w profesjonalnym studiu, na najlepszym sprzęcie zarejestrowali 12 nowoczesnych, porywających utworów! W nagraniach – oprócz sekcji rytmicznej – wykorzystano banjo, saksofon, gitarę elektryczną, organy Hammonda i niekiedy harmonijkę ustną, na której wirtuozowsko gra Sławek Wierzcholski.

Płyta jest muzycznie zróżnicowana i zawiera utwory w stylistyce reggae, hard rocka, bluegrassu, samby, rock'n'rolla czy work songu.
W warstwie tekstowej „Zajęcia dodatkowe” również odbiegają od typowej dziecięcej tematyki. Autor poważnie potraktował dzieci, w niekonwencjonalny sposób poruszając tematy istotne dla najmłodszych: nadmierne obciążenie obowiązkami, dziecięce przyjaźnie, problemy najmłodszych .... z nadwagą, wstyd prze okazywaniem uczuć... Jest też odrobina dydaktyki potraktowanej z humorem – konieczność nauki języków obcych czy korzyści wynikające z aktywności fizycznej.

Płyta CD „Zajęcia dodatkowe” zawiera 12 utworów oraz ich 12 wersji karaoke. Efektowna książeczka z tekstami pozwoli młodym słuchaczom zastąpić „Korniki” i zaśpiewać własne interpretacje. Z tego też powodu CD może być cenną pomocą dla nauczycieli i wychowawców w przedszkolach.

Dziecięcy zespół „Korniki” tworzą dzieci z Rypina i okolic w wieku 6 – 13 lat, które regularnie ćwiczą swój wokalny warsztat pod okiem Czarka Kubackiego. Wielokrotnie brały udział i zdobywały nagrody w wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.
Tę płytę, tak samo jak pierwszą, wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...