foto

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza szkoły, grupy zorganizowane i wszystkich zainteresowanych do udziału w wyjątkowych lekcjach o początkach Polski!

Od 8 do 10 czerwca 2017 r. w godz.10.oo – 17.oo Muzeum przeniesie się na wyspę przy jeziorze Jelonek. Wszystko to w ramach nowego pomysłu – Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie – Życie 1000 lat temu. Na ekscytujące spotkania z historycznymi odtwórcami wstęp jest bezpłatny.

Propozycja Muzeum to odkrywanie przeszłości wszystkimi zmysłami. Do czego tak naprawdę wykorzystywano przedmioty, które na co dzień można zobaczyć za szybami muzealnych gablot?
Dzięki specjalistom uda się pobyć z nimi bliżej, lepiej je zrozumieć, wspaniale spędzić czas, łącząc naukę z zabawą. Zapewnią to specjalnie przygotowane lekcje z udziałem osób odtwarzających życie naszych przodków.

Istnieje jeszcze możliwość zapisu grup zorganizowanych na piątek 9 czerwca. Wolne są godziny: 14.4o, 15.4o, 16.oo, 16.2o.

Osoby indywidualne, rodziny z dziećmi zapraszamy w sobotę, 10 czerwca. Można spędzić czas w wyjątkowych okolicznościach przyrody, a przy okazji wziąć udział w zajęciach, które w interesujący i przystępny dla każdego sposób pozwolą poczuć wszystkimi zmysłami życie codzienne we wczesnym średniowieczu.
Jest to okazja dla wszystkich, dorosłych i dzieci, by spróbować tego, co jedzono w tamtych czasach, zobaczyć co z gliny lepiono, w co się ubierano, czym zajmował się cieśla, czym walczono i jakie jeszcze czynności wykonywano.
Na sobotę nie trzeba się zapisywać – wystarczy przyjść i dotknąć przedmiotów, które na co dzień można zobaczyć za szybami muzealnych gablot.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...