foto

Już jest długo wyczekiwana książka dla dzieci i młodzieży pt. „Niki i Tesla. Laboratorium pod napięciem”, która zrobiła furorę na całym świecie. Po Stanach Zjednoczonych, Chinach, Czechach, Turcji, Rumunii, Włoszech przyszedł czas na Polskę! Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa RM.

Książka „Niki i Tesla. Laboratorium pod napięciem” łączy fabularne wątki z doświadczeniami z fizyki!
Opowiada o sympatycznym rodzeństwie, które ma talent do naukowych eksperymentów i pakowania się w wielkie kłopoty!

Opuszczony dom na końcu ulicy. Tajemnicza dziewczyna w oknie na piętrze. Podejrzany czarny SUV kryjący się za każdym rogiem….
Kiedy bliźnięta – Niki i Tesla Holtowie zostają wysłani na wakacje do swojego ekscentrycznego wujka Newta, nieoczekiwanie odkrywają, że w okolicy roi się od sekretów. Co tam się dzieje?
Aby rozwiązać zagadkę (i ocalić skórę), rodzeństwo będzie musiało wykorzystać przedmioty codziennego użytku do stworzenia elektromagnesu, wyrzutni rakietowej, robokota i innych szalonych wynalazków.
Czytelnicy mogą je również sami wykonać w domu, według ścisłych instrukcji zawartych w publikacji, opatrzonych pomocniczymi rysunkami.

- Prawdziwe projekty i doświadczenia są połączone z historią 11-letniego rodzeństwa, które stworzyło zaskakujące gadżety na najwyższym poziomie. – pisali dziennikarze z „Los Angeles Times” tuż po premierze książki w USA.

Z kolei organizacja działająca na rzecz edukacji rodzin, Common Sense Media wypowiadała się o książce następująco - „Tajemnica, przygoda i fizyka. To wszystko w jednej zabawnej historii .... Dużo emocji połączonych z nauką!”

Autorami książki „Niki i Tesla. Laboratorium pod napięciem” są „Science Bob” Pflugfelder, który za swoją pracę jako nauczyciel przyrody w szkole podstawowej otrzymał wiele nagród i wyróżnień oraz Steve Hockensmith, autor serii detektywistycznych opowieści „Holmes on the Range”, nominowanej do nagrody Edgara.

Dla tych, których zainteresują przygody bohaterów i zafascynują ich eksperymenty mamy dobrą wiadomość. Wkrótce ukaże się druga część serii Niki i Tesla pt. „Niki i Tesla. Bunt armii robotów”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...