foto

Na listę uzupełniających lektur dla klas IV – VI szkoły podstawowej wpisano nową książkę – „Skrzynię Władcy Piorunów”. To kryminał z wieloma zwrotami akcji, książka przygodowa pełna szyfrów i zagadek, zarazem świetnie napisana biografia wielkiego wynalazcy – Nikoli Tesli dla młodszych nastolatków. Publikacja ukazała się nakładem wydawnictwa PRÓSZYŃSKI i Ska

Julia, śliczna czternastolatka, pomaga swemu o rok starszemu przyjacielowi – Tomowi odszukać porwanego ojca. Od czasu wypadku dziewczyna jeździ na wózku (stąd tytuł cyklu: „Detektywi na kółkach”), to jednak nie przeszkadza jej uczestniczyć w tropieniu przestępców, wręcz przeciwnie – często to ona wpada na trop, świetnie kojarząc fakty i… odczytując szyfry.
W poszukiwaniach bierze udział jeszcze jeden niezwykły bohater – pies Julii, przesympatyczny labrador Spajk-Biszkopt, który… pamięta swoje poprzednie wcielenia.

Współczesna akcja splata się z historią rozpoczynającą się ponad 150 lat wcześniej, w dniu narodzin Nikoli Tesli.
Wszystko, czego młodzi czytelnicy dowiedzą się o dzieciństwie i życiu słynnego wynalazcy, zwanego Władcą Piorunów, jest prawdą – nawet najbardziej nieprawdopodobne, wręcz fantastyczne wydarzenia z jego życia opisane w książce są oparte na faktach.

Autorem książki, która na pewno wciągnie niejednego młodego czytelnika i wielu dorosłych, jest Marcin Kozioł – niezwykła postać, o której można poczytać tutaj

pozostałe aktualności