foto

Zachęcamy Państwa, by Wasze dzieci poznały historię najsławniejszego żołnierza na świecie – niedźwiedzia Wojtka, który w czasie wojny towarzyszył polskim żołnierzom z Armii Andersa. Jak? Wystarczy kupić książkę Elizy Piotrowskiej, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Św. Wojciech pt. „Wojtek. Żołnierz bez munduru”.Swoją historię opowiada sam Wojtek – ze swojej perspektywy pokazuje dzieciom zarówno żołnierską codzienność, jak i wojenne dzieje Polski i Europy.

W książce „Wojtek. Żołnierz bez munduru” Elizy Piotrowskiej jej główny bohater patrzy na świat oczami dziecka, dlatego pytania, które zadaje i odpowiedzi, których sobie udziela, są proste. Nie spłaszczają one jednak rzeczywistości, nie banalizują jej. Mają za zadanie wprowadzać małego czytelnika, delikatnie i bez natłoku wiedzy, w trudne historyczne zagadnienia.
„Wojtek. Żołnierz bez munduru” to nie jest bajka. To prawdziwa historia. Z prawdziwym zakończeniem.
To książka o wartościach: uczciwości, odwadze, wolności. To książka o uczuciach: przyjaźni, miłości, smutku i złości. To wreszcie książka o dorastaniu.

Historyczne treści nie atakują natłokiem informacji, a treści uniwersalne przełożone są na język dziecka i sprowadzone do sytuacji mu bliskich.
Dodatkowym walorem tej publikacji są pełne ciepła ilustracje, dalekie od obrazów przepojonych wojenną grozą.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...