foto

17 czerwca 2017 do Polski przyjechały uzdolnione dzieci z całego świata w ramach edukacyjnego projektu Brave Kids 2017. Kenia, Meksyk, Maroko, Indie, USA – to tylko niektóre kraje, z których pochodzą młodzi goście biorący udział w tym projekcie.

10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu Wielki Finał Brave Kids 2017. Wystąpi 137 dziecięcych artystów z 5 kontynentów. Mnogość kultur, tradycji, temperamentów i artystycznych technik podczas jednego spektaklu– to wyjątkowe wydarzenie w skali świata., które trzeba zobaczyć na własne oczy.

Poznali się trzy tygodnie temu. Mają kilka lub kilkanaście lat. Pochodzą z różnych krajów, mówią nieznanymi sobie nawzajem językami, różnią się kulturą i religią. Razem stworzyli przedstawienie, jakie trudno znaleźć w repertuarze jakiegokolwiek teatru lub estrady. Już 10 lipca o godz. 17.oo i 19.oo będzie można je podziwiać we wrocławskim Teatrze Polskim. - Nie ma drugiego takiego spektaklu – mówi Justyna Warecka, producent wykonawczy projektu Brave Kids. – Jego widzowie będą mieli niecodzienną szansę podziwiać, jak wspaniałe jest połączenie na jednej scenie, nie tylko wielu technik artystycznych, jak taniec, śpiew, teatr czy sztuka cyrkowa, ale przede wszystkim wielu odmiennych kultur, tradycji, charakterów. Tym, co je łączy, to niezwykła przyjaźń, która się nawiązuje między nimi podczas projektu, ogromny dziecięcy entuzjazm i wielka pozytywna energia. Trzeba przyjść i zobaczyć to na własne oczy.

W trakcie poniedziałkowego spektaklu będzie można podziwiać wspólne występy m.in. młodych gruzińskich muzyków grających na tradycyjnych narodowych instrumentach, dzieci Romów ze Słowacji barwnie prezentujących ich kulturę, akrobatów z Kenii, artyści z Mołdawii i z Meksyku zaprezentują ich tradycyjny taniec, a także aktorów z Iranu i cyrkowców z USA. Będą tam również dzieci z Litwy, Maroka, Brazylii, Ukrainy, Polski, Rosji, Rumunii, Indii, Izraela i Turcji. W sumie na scenie pojawią się artyści z grup artystycznych z 16 krajów z 5 kontynentów. Ich wspólny występ to efekt warsztatów artystycznych podczas projektu Brave Kids, w których brały udział w trakcie swojego pobytu w Polsce i w Koszycach na Słowacji. – Występ w Wielkim Finale Brave Kids, to dla dzieci często wydarzenie życia – mówi Justyna Warecka. - Jedna z uczestniczek ubiegłorocznej edycji Brave Kids, pochodząca z Nepalu, dotknięta w trzęsieniu ziemi dziewczyna, opowiada nam dziś, że ilekroć jest jej w życiu ciężko, zamyka oczy i przypomina sobie jak stoi na wielkiej scenie we Wrocławiu podczas finałowego spektaklu – dodaje Iwona Stankova, menedżer programowa Brave Kids 2017.
Młodzi artyści to odważne, utalentowane i otwarte dzieci pochodzące z najdalszych stron świata – często ubogich i zagrożonych. Przebywają w Polsce od 17 czerwca. Przez pierwsze dwa tygodnie mieszkali u polskich rodzin we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu, Przemyślu i Białymstoku. Spektakl finałowy przygotowywali wspólnie przez ostatni tydzień w Obornikach Śląskich koło Wrocławia. Dołączyła do nich grupą Brave Kids z Koszyc na Słowacji.

Bilety na wielki finał są dostępne na http://www.ticketpro.pl/muzyka/2142887-wielki-finalowy-spektakl-brave-kids-bilety.html

W tegorocznej, 8. edycji Brave Kids bierze udział blisko 160 dzieci, reprezentujących 29 grupy z 17 krajów z Europy, Azji, Afryki oraz obu Ameryk. Przyjechali Polski 17 czerwca. Podczas pobytu w naszym kraju uczestniczyli w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymieniali się artystycznymi umiejętnościami, a także przygotowywali niepowtarzalne, widowiskowe spektakle. W tych widowiskach łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.
W tym roku młodzi artyści goszczą w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku i Obornikach Śląskich. Zamieszkają tam w domach polskich rodzin.
W Białymstoku – nowym mieście dołączającym w tym roku do Brave Kids – długo szukano rodzin chętnych do przyjęcia dzieci!!!

– Projekt Brave Kids umożliwia dziecięcym artystom, często z ubogich środowisk lub będących w trudnej sytuacji życiowej, rozwijanie talentów i wymianę umiejętności – mówi Justyna Warecka, producentka wykonawcza Brave Kids. – To również niezwykłe doświadczenie dla rodzin, u których mieszkają dzieci. Bardzo szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty małych gości w naszym kraju. Towarzyszy temu wiele wzruszających momentów. Zwykle bardzo trudno się później rozstać.

Po dwóch tygodniach spędzonych w poszczególnych polskich miastach „odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich koło Wrocławia, gdzie wspólnie przygotują wielki spektakl finałowy, który zostanie zaprezentowany we Wrocławskim Teatrze Polskim.
W naszym kraju dzieci pozostaną do 11 lipca 2017 r.

W poprzednich siedmiu edycjach Brave Kids udział wzięło ponad 1000 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 280 rodzin goszczących i ponad 280 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast. Projekt rozwija się również za granicą.

Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci, może wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie projektu http://www.bravekids.eu/pl/n/59
Więcej o projekcie Brave Kids przeczytają Pańśtwo na stronie http://www.bravekids.eu/

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...