foto

Prezent dla dzieci z okazji ich święta przygotowuje Opera Wrocławska. Na 1 czerwca jest zaplanowana trzecia familijna premiera w sezonie 2016/2017 – „Pchła Szachrajka“ w reżyserii Anny Seniuk, z muzyką Macieja Małeckiego.

„Chcecie bajki – oto bajka! Była sobie Pchła Szachrajka” – tak rozpoczyna się jeden z najpopularniejszych utworów w polskiej literaturze dziecięcej.
„Trudno mi sobie wyobrazić, jak dzieci mogły kiedyś dorastać bez bajek Brzechwy! Bo to już kolejne pokolenie młodych Polaków, które uwielbia tego autora. Ja sama do dzisiejszego dnia jestem pod jego urokiem” – opowiada Anna Seniuk, która w Operze Wrocławskiej przygotowuje spektakl z tekstem Brzechwy i muzyką Macieja Małeckiego „Pchła Szachrajka postanowiła wystąpić teraz w Operze Wrocławskiej z zawodowymi śpiewakami, ponownie z muzyką swojego ulubionego kompozytora (…) Pchlim wyczynom towarzyszy muzyka Macieja Małeckiego – różnorodna i kolorowa jak harce naszej bohaterki. Usłyszymy tu swing, tango, jazz, kujawiaka, fokstrota czy bluesa”.

Opera Wrocławska zaprasza w Dniu Dziecka całe rodziny, po raz kolejny otwierając drzwi dla wielopokoleniowej publiczności. W „Pchle Szachrajce” każdy znajdzie coś dla siebie – dowcipny, porywający tekst Brzechwy i podróż przez popularną muzykę ostatnich dekad, jak również kunszt muzyczny i aktorski.
To pierwsze wykonanie tego spektaklu w zmienionej nieco szacie muzycznej z udziałem profesjonalnej orkiestry i zawodowych śpiewaków.
Ze względu na różnorodność muzycznych stylistyk w spektaklu zaśpiewają soliści Opery Wrocławskiej i gościnnie występujący artyści związani w większym stopniu ze sceną jazzową i musicalową.

Od strony reżyserskiej spektakl przygotowuje znakomita polska aktorka – Anna Seniuk. Scenografię i kostiumy stworzyła Anna Sekuła, już znana wrocławskiej publiczności z realizacji kostiumów do kwietniowej premiery „Kopciuszka“ Gioacchina Rossiniego.
Reżyserii świateł podjęła się na co dzień pracująca z Krzysztofem Warlikowskim Katarzyna Łuszczyk, a ruch sceniczny i choreografię do spektaklu opracowała Weronika Pelczyńska.
Jedynym mężczyzną w grupie realizatorów jest Adam Banaszak, dyrygent, który poprowadzi Orkiestrę Opery Wrocławskiej. Wśród solistów usłyszymy m.in. Marię Rozynek-Banaszak i Emose Uhunmwango w tytułowej roli Pchły Szachrajki.

Premiera spektaklu jest zaplanowana na 1 czerwca na godz. 12.oo.
Kolejne spektakle odbędą się:
1 czerwca o godz. 19.oo
2 czerwca o godz. 12.oo
4 czerwca o godz. 12.oo
6 czerwca o godz. 10.oo
i 13 czerwca o godz. 12.oo.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...