foto

Wydawnictwo EGMONT Polska proponuje na wiosnę nowe, rodzinne gry planszowe: „Polską Luxtorpedę” – dynamiczną, bardzo emocjonującą planszówkę związaną z polską kulturą, historią, przyrodą, rodzimą kuchnią ale i językiem polskim oraz dwie gry dla najmłodszych – „Wyprawę do babci” i „Tomcia i wiosenne porządki”

„Polska Luxtorpeda” to podróż w czasie a jednocześnie możliwość poznania współczesnej Polski. W grze występuje 98 różnych obiektów, postaci i wydarzeń nawiązujących do polskiej przyrody, kultury i historii. „Polska Luxtorpeda” to planszówka o bardzo prostych zasadach, nawet niewprawiony gracz ma szansę pokonać przeciwników. Każde rozdanie kart dostarcza mnóstwo rozrywki. Dobra zabawa to nie wszystko, przy okazji gry można się wiele nauczyć. Sporo ciekawostek, ważnych dat związanych z Polską to tylko niektóre walory edukacyjne.

Gracze wykładają kolejne karty z różnych kategorii (np. Dzikie zwierzęta, Rośliny uprawne, Potrawy, Pojazdy, Krajobrazy, Trudne słowa czy Sławni Polacy) i muszą zapamiętać ich położenie na stole. Cały czas pojawiają się nowe karty, a niektóre są zabierane, więc łatwo się pomylić, co wywołuje wiele emocji i salwy śmiechu.
Autorem tytułu „Polska Luxtorpeda” jest Reiner Knizia, niekwestionowany autorytet, jeden z najbardziej cenionych i popularnych twórców gier planszowych. Ilustracje do gry przygotował Robert Konrad. Już pięciolatki dadzą sobie radę z tą grą, ale i starsze dzieci, młodzież i dorośli będą się doskonale bawić.„Wyprawa do babci” to nowa gra z serii „Rodzinka wygrywa”, w którą mogą grać nawet trzylatki. Zwykły spacer zamienia się w niesamowitą przygodę, gdy w czasie wycieczki drogę zagrodzi wartki strumień lub gęsty las, a nad głowami rozszaleje się burza. W czasie „Wyprawy do babci” gracze muszą sami wymyślać, jak poradzić sobie z kolejnymi przeszkodami. Mogą wspólnie wybierać przydatne przedmioty, dyskutować jak ich użyć, razem cieszyć się zwycięstwem. Najdziwniejsze pomysły dzieci i rodziców mile widziane.
Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia graczy.

„Tomcio i wiosenne porządki” to kolejna, najnowsze propozycja planszowej serii „Zagraj ze mną”. Za robienie porządków może zabrać się od 2 do 4 graczy, w tym trzyletnie dzieci.
Jaki bałagan! Nic nie leży tam, gdzie powinno. Trzeba jak najszybciej uporządkować te przedmioty. Jednak gdzie powinno się znaleźć poszczególne przedmioty?
Czy gumowa kaczuszka może stać na talerzu obok owoców? Na pewno nie! Na szczęście, z pomocą już spieszy nasz mały przyjaciel Tomcio. „Wiosenne porządki” to wesoła gra rodzinna. Najmłodsi uczestnicy zabawy będą ćwiczyć rozpoznawanie kształtów i kolorów, a także nabierać nawyku sprzątania po sobie.

pozostałe aktualności