foto

Już 24 maja w najlepszych księgarniach w całym kraju pojawi się książka „Wielcy odkrywcy” – pierwszy tom niezwykłej kolekcji z serii „Wielcy ludzie” wydawnictwa DWUKROPEK. Autorem publikacji jest nie byle kto, bo Marcin Jamkowski – były redaktor naczelny „National Geographic Polska”. Świetne pióro pisarza w połączeniu z jego zamiłowaniem do podróżowania to niewątpliwie idealna rekomendacja.

Marcin Jamkowski w „Wielkich Odkrywcach” w lekki i zabawny sposób przedstawia sylwetki dwudziestu sześciu podróżników oraz historie ich największych odkryć geograficznych. Poznamy min. Krzysztofa Kolumba, Marco Polo, Vasco da Gamę, Benedykta Polaka, Jacquesa Cousteau, Thora Heyerdahla. Bohaterami książki są także Polacy, np. profesor Aleksander Wolszczan czy Piotr Chmieliński. Bez nich lista największych odkrywców nie byłaby kompletna.

Publikacja jest doskonałym uzupełnieniem wiedzy o fakty i ciekawostki, których nie obejmuje szkolny program.
Czy wiedzieliście, że młody Krzysztof Kolumb pracował w banku, a odkrywca drogi na Biegun Północny – Robert Edwin Peary miał po wyprawie tyle odmrożeń, że amputowano mu aż 8 palców?
Właśnie dlatego ta książka jest tak fascynująca.
Przedstawione w niej sylwetki osób rozbudzają w młodych czytelnikach ciekawość świata, pogłębiają ich wiedzę i rozwijają zainteresowania, inspirując do podróży i odkrywania tego, co nieznane.

„Wielcy odkrywcy” to nie tylko interesujący tekst, ale również ilustracje, które nie pozwolą Wam obojętnie przejść obok tej książki.
Sylwetki bohaterów są interpretacją Karola Banacha – wielokrotnie nagradzanego rysownika, ilustratora i grafficiarza. W 2015 roku otrzymał on honorowe wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w konkursie Książka Roku 2015 w kategorii „grafika i ilustracja”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...