foto

Polecamy kolejny numer edukacyjnego miesięcznika TVP ABC. Można go szukać w kioskach w całej Polsce od poniedziałku – 15 maja.

W tym wydaniu kolejna przygoda literowych zwierzątek. Jej główną bohaterką jest Anakonda, która zgłosiła się do Wiosennej Gali Literkowa, by zatańczyć na jej otwarciu. Jednak Adela jest przekonana, że nie zakwalifikowano jej do występu. Boi się otworzyć list, który do niej nadszedł w obawie, że zawiera odmowę udziału w imprezie. Przyjaciele – Małpa, Bocian, Łoś, Tukan i Homar starają się przekonać Anakondę by uwierzyła w siebie. Jak kończy się ta historia? Czy Adela zatańczy na scenie? Dzieci na pewno z zainteresowaniem wysłuchają tego opowiadania.
<
Razem z Nelą Małą Reporterką wybierzemy się do Ameryki Południowej, do Peru i poznamy żyjące tam egzotyczne ptaki m.in. tukany i pelikany.

W tym numerze naszej gazety jest też kolejna lekcja nauki języka migowego, który doskonale wpływa na rozwój nie tylko niesłyszących dzieci. Także te w pełni sprawne, dzięki „miganiu” szybciej uczą się mówić, lepiej się rozwijają i mają szansę osiągnąć wyższe IQ. Tym razem poznajemy literę C i dowiadujemy, jak pokazuje się słowo cytryna.

Poza tym w magazynie zadania i zabawy z ulubionymi bohaterami, znanymi z telewizyjnego ekranu m.in. labirynt i test spostrzegawczości z Tupciem Chrupciem, smerfowi kolorowanka, komiks ze Świnką Peppą, sudoku z bohaterami animacji „Tomek i Przyjaciele”, puzzle z rodziną Treflików, poszukiwanie szczegółów różniących obrazki i nauka geometrycznych figur z Wissper a także lekcja matematyki z Peg + kotem.

pozostałe aktualności