foto

16 maja w Operze Wrocławskiej odbędzie się premiera baletowego spektaklu „Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa. To druga familijna propozycja Opery Wrocławskiej w sezonie 2016/2017.Po lutowej premierze opery „W krainie czrodziejskiego fletu”. przyszedł czas na pozycję baletową skierowaną do widzów w każdym wieku, wprowadzającą młodych widzów w świat tańca, a także na serio traktującą tych starszych, którzy chcieliby lepiej zrozumieć tajniki sztuki baletowej. W autorskiej wizji Anny Hop oryginał Karnawału… stanowi jedynie punkt wyjścia do opowieści o marzeniach, fantazji i świecie tańca. Taka idea spektaklu uzasadnia obecność narratora, który zabiera widzów w podróż po świecie snu głównej bohaterki, będącą jednocześnie podróżą przez świat puent, paczek i pas de deux.
„Karnawał zwierząt” Camille’a Saint-Saënsa powstał w XIX wieku. Spektakl, który tworzę pod takim samym tytułem, rodzi się współcześnie. Choć obydwa łączy tytuł, to są to dwa różne, samodzielne dzieła. W Karnawale zwierząt zabrzmią utwory Saint-Saënsa – piękne, niezwykle ilustracyjne. Interpretując każdą miniaturę, starałam się jednak nie sugerować tytułem, tylko charakterem muzyki. Dlatego z Żółwi zrobiłam Modliszki, gdyż były według mnie wdzięczniejsze do interpretacji ruchowej, do pokazania względności czasu na scenie i sposobie ujęcia tematu tempa w tańcu” – opowiada Anna Hop, autorka koncepcji spektaklu i choreografii.

Na premierę „Karnawału zwierząt” zapraszamy do Opery Wrocławskiej 16 maja 2017.
Wtedy odbędą się dwa spektakle – o godz. 10.oo i o godz. 13.oo.

Choreografię na podstawie dzieła Camille’a Saint-Saënsa stworzyła Anna Hop, młoda polska choreografka związana z Polskim Baletem Narodowym, obecnie współpracująca intensywnie z Den Norske Opera and Ballett w Oslo. Orkiestrę poprowadzi Marcin Nałęcz-Niesiołowski – dyrektor Opery Wrocławskiej.
Scenografię i projekcje stworzyła Małgorzata Szabłowska, kostiumy i ilustracje – Katarzyna Rott (Silverclock).
Na scenie zobaczymy tancerzy Baletu Opery Wrocławskiej, a wśród nich partie solowe zatańczą m.in.: Remy Lamping, Dajana Kłos, Daniel Agudo Gallardo i Łukasz Ożga.

Na kolejne spektakle zapraszamy 17 maja o godz. 12.oo i 28 maja o godz. 12.oo

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...