foto

Znaną i lubianą serię „Przyjaciele zwierząt” wzbogaciły dwa nowe tytuły – „Kłopotliwy łoś” i „Sóweczka z fotografii”. Książki ukazały się nakładem wydawnictwa ZIELONA SOWA.

„Kłopotliwy łoś”
Roman, wujek Amelki i Wojtka, popularny dziennikarz, jest zwolennikiem budowy w Chabrach Wielkich obwodnicy przechodzącej przez las. Nie obchodzi go los mieszkających tam zwierząt. Pewnego popołudnia Roman i Wojtek dostrzegają na poboczu małego łoszaka, który ma ranną nogę. Roman zabiera łoszaka na noc do siebie. Nadaje mu imię Kłopot. Następnego dnia odwozi go do przystani dla zwierząt. Kłopot czuje się bardzo samotny, tęskni za mamą i nie chce jeść. Jego opiekun prosi o pomoc Romana. Okazuje się, że łoszak chętnie je, kiedy karmi go dziennikarz, daje się głaskać i jest przy nim bardzo radosny. Nawiązuje się między nimi przyjaźń. Roman zmienia zdanie co do budowy obwodnicy. Pomaga też przekonać mieszkańców Chabrów Wielkich, że można ją pogodzić z dobrem zwierząt.

„Sóweczka z fotografii”
Rodzina państwa Sosnowskich wyjeżdża na majówkę do Białowieży. Na miejscu poznaje Roberta Mruszewskiego – sławnego przyrodnika i autora wspaniałych zdjęć ptaków. Przyrodnik opowiada Amelce, Wojtkowi i ich rodzicom o sóweczce – najmniejszej sowie żyjącej w Polsce i jej niezwykłych zwyczajach. Zabiera ich też na wycieczkę do puszczy i pokazuje dziuplę, w której mieszka rodzina tych ptaków. Pan Robert zwraca uwagę, że człowiek jest w lesie tylko gościem i nie może naruszać spokoju mieszkających tam zwierząt.

Seria PRZEYJACIELE ZWIERZĄT Anieli Cholewińskiej-Szkolik to wspaniałe opowieści, stworzone dla wszystkich małych miłośników zwierząt, które dodatkowo rozwija ich czytelnicze umiejętności. Dzięki Amelce i Wojtkowi – młodym bohaterom książek, dzieci przeżywają niezwykłe przygody, poznają polską przyrodę i zwyczaje dzikich zwierząt żyjących w naszym kraju. Na końcu każdej książki znajduje się krótkie kompendium wiedzy o gatunku opisanym w danym tomie.
Teksty stworzone przez autorkę są wzruszające, niosą pozytywne i pouczające przesłanie. W zrozumiały dla dziecka sposób poruszają ważne tematy. Seria uczy empatii oraz wrażliwości na krzywdę zwierząt. Dodatkowo podkreśla, że najlepszym miejscem ich życia jest naturalne środowisko.
Seria PRZEYJACIELE ZWIERZĄT została objęta merytoryczną opieką eksperta i patronatem WWF. Otrzymała również wyróżnienie w ostatnim konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka.
O wcześniej wydanych książkach z tego cyklu można przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...