foto

Przedstawiamy Państwu nową serię ZIELONEJ SOWY „Misia i jej mali pacjenci”. To idealne do wspólnego czytania na dobranoc, wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo pozostaną w dziecięcej pamięci.

Misia to wesoła siedmiolatka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Ma rude włosy, roześmiane oczy, a na jej buzi można się doliczyć kilkunastu piegów. Dziewczynka uwielbia truskawki i kakao z pianką, lubi zbierać kolorowe liście, malować farbami i czytać o przygodach swojego ulubionego bohatera – doktora Dolittle, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami.
Jednak najwięcej czasu Misia spędza w ogrodzie.
Nic dziwnego – ma tam swoje tajemnice…
Kilka lat temu na gałęziach starej lipy tata zbudował dla niej mały drewniany domek. Nie jest to jednak taki zwyczajny domek do zabawy. O nie!
To właśnie tam Misia prowadzi lecznicę – prawdziwą lecznicę dla zwierząt! Pomaga chorym ptakom, wiewiórkom, jeżom i innym potrzebującym. Dziewczynka zawsze wie, co dolega biedakom, bo doskonale rozumie ich mowę… Ale ciiii! To sekret! Zna go tylko dziadek Tadzio, który sam jest lekarzem weterynarii oraz Popik.
I oczywiście wszystkie zwierzęta, które zawsze mogą liczyć na pomoc doktor Misi!

„Weterynarz z Lipowiej Kliniki” to pierwszy tom przygód Misi. Do lecznicy dziewczynki trafia trójka pacjentów: wróbel ze zranionym skrzydełkiem, wiewiórka, która wypadła z dziupli oraz osłabiony jeż. Co przydarzyło się zwierzętom? Czy dziewczynce uda się je wyleczyć?

„Niespodziewani goście” to kolejne, wzruszające historie nowych pacjentów weterynarz Misi. Popik znajduje w lesie ranną sówkę. Zefir, ulubiony źrebak dziewczynki, ma ranne kopytko i nie może biegać. Nowy pies przyjaciółki Misi ma chore ucho, które go bardzo boli i szczeniak nie chce się bawić z Popikiem. Czy Misia pomoże zwierzakom?

Koniecznie trzeba przeczytać dzieciom pierwsze dwa tomy nowej serii „Misia i jej mali pacjenci”, ucząc je miłości do zwierząt razem z Doktor Misią!

O twórcach słów kilka…

Autorką nowej serii jest Aniela Cholewińska-Szkolik, której od zawsze pasją jest pisanie. Jest autorką bajek dla najmłodszych, zabawnych poradników dla nieco starszych i obyczajowych powieści dla młodszych czytelników. Na co dzień mierzy się z trudnymi pytaniami pięcioletniego syna, a w szkole tłumaczy dzieciom świat. Lubi taniec, fotografowanie i długie spacery po lesie. To właśnie wtedy przychodzą jej do głowy najlepsze pomysły, którymi dzieli się z czytelnikami. Pani Aniela jest autorką znanych i lubianych serii książek dla dzieci: „Już czytam”, „Przyjaciele zwierząt” oraz „Bajki o misiach”.

Pogodne ilustracje w książkach serii „Misia i jej mali pacjenci” wykonała Agnieszka Filipowska. Kiedy była mała, chciała zostać lekarzem weterynarii. Gdy dorosła, ukończyła architekturę. Obecnie pracuje jako ilustratorka i fotografka – w zależności od nastroju i natchnienia. Twierdzi, że często brakuje jej czasu, ale za to… pomysłów ma w nadmiarze.
Pani Agnieszka nie lubi rano wstawać i ciągle się śpieszyć. Lubi za to mało oryginalne rzeczy – czytanie książek, przytulanie swojego psa i kotów, czucie trawy pod stopami, zapach kawy, słuchanie ciszy lasu, jeżdżenie na rowerze z córką… i swoją pracę.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...